تعرفه های جدید اینترنت

تعرفه های جدید اینترنت به گزارش عصر لینك وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به تشریح تعرفه های جدید در طرح اینترنت غیرحجمی پرداخت و بر در نظر گرفتن سند تبیین الزامات شبكه ملی اطلاعات بعنوان یك سند بالادستی در طرح اینترنت غیرحجمی تصریح كرد.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار جدولی به تفاوت های نظام تعرفه ای سابق و جدید اشاره كرد و نوشت: در مدل جدید، شركت های عرضه دهنده موظف به تضمین سرعت خریداری شده به مشتركین خود هستند. مصرف منصفانه مفهومی است كه در سرویس های خانگی دنیا مورد استفاده است. سرویس خانگی كه صرفا بر مبنای سرعت و بدون سقف مصرف منصفانه عرضه شود، همان سرویس اختصاصی است كه تعرفه آن اكنون موجود است و استفاده تجاری دارد.وی اظهار داشت: طبعا مسیر حركتی انتخاب شده ما را به سمت مدل های استاندارد جهانی نزدیك تر خواهد ساخت. در چند روز اخیر یكی از شركت ها تعرفه های خویش را اعلام نموده است. مقایسه ساده مصوبه جدید با مصوبه قبلی نشان داده است كه در مدل سابق برای سرویس دو مگابیت بر ثانیه با سقف مصرفی ۱۰ گیگابایت بایستی ۳۵ هزار تومان پرداخت می شد. اكنون برای سرویس دو مگابیتی با حجم مصرف عادلانه ۲۰ گیگابایتی، ۲۵ هزار تومان پرداخت خواهد شد كه عملا سی درصد كاهش در هزینه و صد درصد رشد در میزان مصرف خواهد داشت.

آذری جهرمی همینطور ادامه داد: در سرویس ۱۶ مگابیتی هرچند پرداخت با رشد ۶۰ درصدی مواجه شده اما میزان مصرف رشد ۱۲۰۰ درصدی را نشان داده است. مطالعات بازار حاكی از این است كه حدود ۷۰ درصد كاربران، مصرف ۷ تا ۱۰ گیگابایتی را در ماه تجربه می كنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه در فضای رقابتی موجود بایستی منتظر اعلام تعرفه سایر شركت ها بود، اظهار نمود: طبیعتا فضای رقابتی بین شركت ها شرایطی مناسب به سود مصرف كننده نهایی را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به اینكه سقف مصرف منصفانه برای ترافیك داخلی دو برابر سقف های اعلام شده است؛ نوشت: این مهم طبیعتا سبب رشد محتوای محلی به خصوص سرویس های ویدیوی آنلاین خواهد شد. این تصمیم برپایه اسناد بالادستی به خصوص سند تبیین الزامات شبكه ملی اطلاعات دریافت شده است.

آذری جهرمی همینطور در انتها این پیام اینستاگرامی خود با اشاره به اینكه فضای مجازی، فضایی مناسب برای طرح دیدگاه ها و انتقادات است و بیان این دیدگاه ها در تصمیمات مسئولین موثر است؛ با مخاطب قرار دادن فالوورهای خود در اینستاگرام؛ اظهار داشت: نحوه بیان انتقادات در فضای عمومی كه توسط بسیاری قابل رویت است بسیار حائز اهمیت است. افرادی برای بیان دیدگاه های خود از ادبیاتی بهره می گیرند كه مناسب این فضا نیست. امیدوارم این رویه اصلاح شود و در فضایی سالم و صمیمی با شما در ارتباط باشم.


 

1396/09/07
22:59:05
5.0 / 5
4909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب