فروشگاه زنجیره ای در جمعه سیاه هك شد

فروشگاه زنجیره ای در جمعه سیاه هك شد به گزارش عصر لینك وب سایت شركت دانسك، دارنده سوپرماركت های زنجیره ای بیلكا و فورتكس در دانمارك، در ساعات آغازین شروع حراج آخر سال موسوم به جمعه سیاه (black Friday) هك شد.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت straitstimes، هر ساله در ایام پایانی سال میلادی، شركت های كوچك و بزرگ در جهان به حراج كردن اقلام و محصولات فروشی خود اقدام می كنند تا بدین وسیله شهروندان در انتها سال با قیمت های پایین تری بتوانند كالاهای مورد نیاز سال نو خویش را تهیه كنند.

این حراج بزرگ آخر سال موسوم به جمعه سیاه (black Friday) است كه همواره با استقبال بی نظیری از جانب مردم و شهروندان خیلی از كشورها رو به رو می گردد. سخنگوی سوپرماركت های زنجیره ای مذكور در تشریح این مورد اظهار كرده است كه وب سایت شركت دانسك، دارنده سوپرماركت های زنجیره ای بیلكا و فورتكس، در ساعات آغازین شروع حراج ناگهان با مشكل باز شدن و به روزرسانی صفحه اصلی مواجه شد. بلافاصله این شركت اعلام نمود كه هكرها و مجرمان سایبری توانسته اند وب سایت این شركت را هك كرده و اطلاعات محصولات حراجی موجود در این فروشگاه ها را به سرقت ببرند.

وی در ادامه اضافه كرد: " هنوز خیلی زود است كه درباره افشای اطلاعات محصولات و اقلام حراجی وب سایت خود چیزی بگوییم اما چیزی كه تا بحال معلوم و مشخص شده آن است كه هكرها در صدد بدست آوردن اطلاعات شركت و مشتریان ما نبوده اند و صرفا به منظور هك محصولات حراجی دست به حمله سایبری زده اند".

او ادامه داد: " به طور قطع، هك كردن وب سایتهایی كه محصولات خویش را به حراج گذاشته و یا با نصف قیمت آن را به فروش می رسانند، برای هكرها موفقیت و دستاورد بزرگی محسوب می شود".

شركت دانسك سوپرماركت (Dansk Supermarked) كه بعنوان دومین سوپرماركت زنجیره ای و خرده فروش بزرگ در كشور دانمارك فعالیت می كند، دارای دو سوم سهم بازار دانمارك است و ۱۰۰ واحد سوپرماركت فورتكس و ۱۸ سوپرماركت بیلكا را هم در اختیار دارد.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است و برآورد شده است كه آمار حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ هم یك ركورد بی سابقه ثبت خواهد نمود. در طول سالهای اخیر، كشورها، سازمان ها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری تحت تاثیر حملات سایبری و به سرقت رفتن اطلاعات مالی، خصوصی و محرمانه خود خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند و حالا خبر اینكه قرار است در سال های آتی اوضاع از این كه هست هم نابسامان تر شود، بسیار نگران كننده به نظر می رسد.

 

1396/09/04
18:57:50
5.0 / 5
4992
تگهای مطلب: سایبر , وب , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب