ادعا در صادارت نرم افزار

ادعا در صادارت نرم افزار عصر لینك: رییس كمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به جایگاه صادرات نرم افزاری ایران در جهان، آفریقای جنوبی و برخی كشورهای آسیای شرقی را بعضی از بازارهای مقصد نرم افزارهای ایرانی نام برد.


شاهین اكبریان طبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه صنایع مختلف نرم افزاری در كشور همچون نرم افزارهای كاربردی و بانكی جایگاه بهتری در صادرات این نرم افزارها به كشورهای دیگر دارند، اظهار داشت: هرچند جا انداختن برند ایرانی در كشورهای منطقه و آسیا كاری دشوار است، اما برخی نرم افزارهای بانكی كه در آفریقای جنوبی و آسیا و حتی در عراق و افغانستان یا كشورهای همسایه شمالی استفاده می شوند، برندهای ایرانی هستند.
وی اضافه كرد: اما این كه صادرات نرم افزار ایرانی به كشورهای دیگر یك صورت سیستماتیك با پشتوانه ملی و حاكمیتی باشد، چنین چیزی نیست. برخی متولیان امر حتی به درستی نمی دانند كه نیازهای نرم افزاری كشور برای صادرات چیست، در حالی كه عده ای كه مدعی این حوزه هستند از دولت وام های كلان می گیرند.
رییس كمیسیون نرم افزار سازمان نصر تهران با مقایسه قدرت نرم افزاری ایران با تركیه، اظهار نمود: جایگاه ایران در این صنعت در مقایسه با تركیه جایگاه نازل تری است. اگر درخششی در حوزه نرم افزاری در كشور داشته ایم به خاطر استعداد و درخشش چند فرد یا شركتی خاص بوده است.
اكبریان طبری با اشاره به برخی آمار و ارقام نادرست در حوزه پیشرفت در قدرت نرم افزاری كشور اظهار داشت: وقتی سنجه های غلطی انتخاب می كنیم، طبیعتا اعداد و ارقام نادرستی به دست می آید. اگر این باور در كشور به وجود بیاید كه بخشی از صادرات ما مربوط به بخش نرم افزاری باشد باید در ابتدا شركت های داخلی تقویت شوند.
وی با اشاره به بازار فروش بازی های نرم افزاری، بیان كرد: در حوزه فروش بازی ها كسی به برند توجه نمی كند، چون كه اگر یك بازی بتواند مورد قبول مخاطب قرار بگیرد به تدریج فراگیر می شود، اما این بازی ها باید قدرت رقابت با شركت های بین المللی را هم داشته باشد تا بتوان از این مجرا صادرات نرم افزاری كشور را افزایش داد.
رییس كمیسیون نرم افزار سازمان نصر تهران در مورد بازی های رایانه ای، ادامه داد: در این حوزه مساله ای كه سبب فشار بر شركت های داخلی می شود، نبود قانون كپی رایت در كشور است. این تفكر در كشور وجود دارد كه فكر می كنید كه نبود قانون كپی رایت برای كشور یك مزیت است، در حالی كه همین مساله سبب عدم رشد شركت های داخلی شده است.
اكبریان طبری همینطور با اشاره به وجود تحریم ها در حوزه نرم افزارهای اینترنتی نیز، اظهار نمود: عدم خدمات رسانی یك نرم افزار اپ استور شركت گوگل سبب شده است تا خیلی از برنامه ها را نتوان به كشورهای دیگر صادر كرد.


 

1396/08/26
15:34:27
4852
5.0 / 5
تگهای مطلب: وب , نرم افزار , گوگل , اینترنت
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب