مراقب كلاهبرداران اینترنتی باشید

مراقب كلاهبرداران اینترنتی باشید به گزارش عصر لینك رئیس پلیس فتای استان یزد اذعان داشت: فردی با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت، فردی، كالایی را جهت فروش در سایت دیوار قرار داده كه بنده تماس گرفتم و مبلغ مورد نظر را برای ایشان واریز نمودم ولی بعد از واریز مبلغ دیگر فروشنده پاسخگو نبود، پرونده در این پلیس تشكیل گردید و اقدامات مورد نیاز در جهت بررسی پرونده در دستور كار قرار گرفت.


مرتضی ابوطالبی اظهار داشت: همچنین در ادامه روند رسیدگی پرونده، چند شخص دیگر نیز با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و در خصوص خرید از سایت دیوار و عدم وصول اقلام مورد نظر و پاسخگو نبودن فروشنده شكایت كردند، در نهایت مشخص شد شكایات اخیر با عنوان كلاهبرداری از طریق سایت مورد نظر در مورد فروش اجناس توسط یك نفر بوده است.
 
 
وی افزود: با انجام اقدامات تخصصی و شگردهای خاص پلیسی متهم كه در یكی از استان های همجوار سكونت داشت شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام محترم قضایی دستگیر و به همراه ادله مكشوفه از وی به این پلیس انتقال داده شد.
 
 
ابوطالبی خاطرنشان كرد: در ادامه بررسی پرونده با توجه به بازجویی متهم، مستندات و ادله به دست آمده، وی به فعالیت در حدود 2 سال كلاهبرداری به مبلغ 800 میلیون ریال اعتراف كرد.
 
 
این مقام انتظامی با تاكید بر اینكه قبل از این كه خریدی انجام دهید، آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی كنید و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل كنید، گفت: به این منظور كه اگر بعداً برای شما سوالی پیش بیاید و یا به مشكلی برخورد كنید، این آدرس و شماره تلفن در دست شما است و می‌توانید به آنها مراجعه كنید.
 
 
وی ادامه داد: شرایط و ویژگی‌ها را به دقت بررسی كنید. اگر شما از محصول راضی نیستید، آیا می‌توانید آن را برگردانده و پول خود را دریافت كنید؟ هر نوع اطلاعات ثبت شده كه مربوط به این معامله است و شامل تمامی نامه‌های الكترونیك ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است را ذخیره كرده و از آنها پرینت بگیرید.
 
 
ابوطالبی تاكید كرد: اطلاعات كارت اعتباری خود یا سایر اطلاعات مالی خود را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب بازی، كارت هدیه رایگان، یك شغل فصلی و یا اجاره (یك محل) برای تعطیلات در اختیار شخصی كه نمی‌شناسید، قرار ندهید.
 
 
رئیس پلیس فتای یزد با بیان اینكه بر روی لینك موجود در نامه الكترونیك كلیك نكنید، گفت: شركت‌هایی كه فعالیت آنها مشروع و قانونی است، اطلاعات مالی شما را از طریق نامه الكترونیك یا پیام‌های پاپ‌آپ درخواست نمی‌كنند.
 
 
وی افزود: با دانستن نام سازنده یك كالا و شماره مدل، شما می‌توانید ویژگیهای این كالا را به صورت جز به جز با سایر كالاهای مشابه مقایسه كنید،  این امر می‌تواند به شما كمك كند كه كالایی را كه به صورت آنلاین خرید می‌كنید را متضمین نماید كه كالای مورد نظر اصل است.  
 
 
ابوطالبی ادامه داد: به صورت روزانه و مستمر حساب‌های خود را بررسی كنید تا مطمئن شوید  تمامی برداشت‌های پول از حساب مطابق نظر خودتان صورت گرفته است‌.
 
 
رئیس پلیس فتای استان یزد در پایان خطاب به شهروندان گفت: كاربران فضای مجازی می‌توانند از تمام مطالب آموزشی در سایت پلیس فتا به آدرس   www.CyberPolice.ir  استفاده كنند و جهت ارتباط با پلیس فتا از طریق ثبت فوریت های سایبری بخش گزارش مردمی اقدام كنند.
1396/04/20
22:19:30
5.0 / 5
5898
تگهای مطلب: اینترنت , خرید آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب