معاون وزیر ارتباطات مطرح كرد:

انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه فیلترینگ

انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه فیلترینگ عصر لینك: معاون وزیر ارتباطات از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ انتقاد نمود.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: متاسفانه ذهن سیاستگذاران ما روی كسب و كارهای سنتی قفل شده و نمی تواند مدل جدید كسب و كارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات را بپذیرد.
وی با اشاره به اینكه با كسب و كارهای فناوری اطلاعات نمی توان مانند واحدهای سنتی رفتار كرد اضافه كرد: مقررات ناشی از این تفكر مانع ورود و سدی برای خلاقیت میگردد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه قانون تجارت ما پاسخگوی وضعیت فعلی استارت آپ ها نیست افزود: برخی كشورها مانند ایتالیا برای حل چالش های استارت آپی، قانون تجارت شان را تغییر داده اند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به راهكار طرح نوآفرین برای پشتیبانی از استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات اظهار داشت: منظور ما از طرح نوآفرین مجموعه ای فعالیت هاست كه بعضی از آنها در حال انجام و برخی نیاز به تغییر قانون د ارند.
وی اظهار داشت: متاسفانه یك طرز تفكر قدیمی و پیرسالارانه در كشور وجود دارد كه می خواهد به همه چیز مجوز بدهد و دولت محل اعطای این مجوز است؛ این تفكر از ذهن افراد پاك نمی گردد.
ناظمی اشاره كرد: هم اكنون حدود ۱۵۸۰ مجوز وجود دارد كه دولت آنرا نمایش می كند.
معاون وزیر ارتباطات با انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ اظهار داشت: در كارگروه مصادیق محتوای مجرمانه دو نماینده مجلس عضویت دارند كه متاسفانه حتی كدكاربری و پسوورد خودرا از دادستانی نگرفته اند.
وی اشاره كرد: مجلس درباره فیلترینگ كاری كه نمی كند حداقل در جلسات شركت نمایند. گویا فیلترینگ برای آنها اهمیتی ندارد.

1397/08/21
18:49:28
4755
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب