ستاری در بازدید از نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال:

ایجاد شركت های خلاق

ایجاد شركت های خلاق به گزارش عصر لینك معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: مدتی است بحث شركت های خلاق در معاونت مطرح شده و به دنبال این هستیم تا شركت ها برای توسعه آموزش های لازم را ببینند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در جریان بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال اظهار نمود: برای پیشرفت و ورود به حوزه های مختلف تولید محتوای مناسب امری مهم و ضروری است. ازاین رو باید از نظر تولید محتوا خودمان را تقویت كنیم تا شاهد فرهنگ سازی در این حوزه باشیم. البته تولید محتوا در فضای مجازی و استارتاپ ها با رشدی سریع در كشور همراه است. چنانچه در استارتاپ ها انتظار می رود رشد آنها به صورت هفته ای باشد و استارتاپ های موفق هفته ای 10 درصد رشد دارند در غیر این صورت محكوم به شكست هستند. خوشبختانه در ایران فضا برای این رشد باز است.
ایجاد محیط كسب و كار ضامن ارتقای محتوای دیجیتال

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه درباره ارتقای محتوای دیجیتال، اظهار داشت: مهمترین بحث در این حوزه تولید محیط كسب و كار است، شركت هایی كه موفق به كسب عنوان دانش بنیان می شوند، بیش از صد نوع خدمت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می كنند و اگر شركتی شرایط دانش بنیان شدن را دارا نبود، به زودی بحث شركت های خلاق در این معاونت مطرح می گردد تا شركت ها برای توسعه آموزش های لازم را ببینند. در واقع این شركت ها از مكانیزم های عرضه شده توسط معاونت بهره مند می شوند البته سطح حمایتی از آنها نسبت به شركت های دانش بنیان پایین تر است.
حمایت از شتاب دهنده های حوزه دیجیتال

ستاری در بخش بعدی به حمایت از شتاب دهنده های حوزه دیجیتال اشاره كرد و اظهار داشت: هر چه قدر شتاب دهنده های كسب و كار بیشتر توسعه پیدا كنند موفق تر هستیم. در معاونت علمی هم ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز بحث توسعه محتوای دیجیتال را در برنامه خود دارد. در این زمینه باید شتاب دهنده های كسب و كار در حوزه تولید محتوا حمایت شوند، شتاب دهنده هایی كه هر یك ده ها یا صدها شركت در آنها قرار دارد و از آنجائیكه دولت به تنهایی نمی تواند با هزاران استارتاپ كار كند، این شتاب دهنده ها می توانند این سیستم را در كشور توسعه دهند. همانطور كه هر سال در برگزاری نمایشگاه های مختلف شاهد تغییرات هستیم، تغییراتی كه به واسطه حضور استارتاپ‎ ها رخ داده است و بطور قطع توسعه استارتاپ ها می تواند یكی از اصول اصلی در بحث تولید محتوا باشد.

وی همینطور تولید محتوا را یكی از نیازهای توسعه فضای مجازی دانست كه با برگزاری نمایشگاه هایی همچون رسانه های دیجیتال می توان در مسیر حركت این توسعه قرار گرفت.

رتبه 15 در تولید علم

رییس بنیاد ملی نخبگان ایران در بخش بعدی سخنان خود رتبه كشور را در تولید علم به لحاظ تعداد مقالات پانزدهم دانست و در این باره ابراز كرد: دولت باید محیط كسب و كار را آماده كند، هم اكنون آماده نبودن محیط های كسب و كار یكی از مشكلات اساسی در كشور است. در حوزه كسب و كارهای نوین در دنیا در ابتدای این دولت رتبه ۱۲۱ را داشتیم، اما امروز و در این مقطع به رتبه ۷۵ دست یافته ایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور همینطور درباره برنامه های این معاونت در جهت توسعه و گسترس طرح "شامد" بیان كرد: این طرح فرهنگ سازی در فضای مجازی را گسترش می دهد و به واسطه آن می توان محتوای مناسب و نامناسب را از هم تشخیص داد، علاوه بر این مانع نفوذ خارجی ها می گردد و بسترهای مناسب فعالیت برای شركت های داخلی كه پایه اصلی آن نیروهای انسانی خلاق و نو آور هستند را فراهم می كند.

بر اساس اعلام معاونت علمی، یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با هدف آشنایی هر چه بیشتر فعالان حوزه دیجیتال و شركت های فعال با آخرین تحولات صورت گرفته در حوزه رسانه های دیجیتال از تاریخ 20 آبان ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران شروع به كار كرده و تا 26 آبان ماه ادامه دارد.


 

1396/08/21
21:36:13
5.0 / 5
4824
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب