آذری جهرمی مطرح كرد

نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر كند

نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر كند عصر لینك: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر كند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیتهای علمی و تخصصی فاوا در كشور استفاده نماییم.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه كنترل پروژه های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: این پژوهشگاه همواره پایه منظم و ثابت موضوعات كاری وزارت ارتباطات است كه این مساله حاكی از پویایی، انگیزه و ظرفیت مناسب علمی است كه در درون پژوهشگاه وجود دارد و وزارت ارتباطات باید به بهترین نحو از آن استفاده نماید.
وی ادامه داد: وزارت ارتباطات برای پژوهش، ارزش قائل است و برای آن هزینه می كند و تمام تلاش مان این است كه اعتبارات پژوهشگاه دچار مشكل نشود.
آذری جهرمی همینطور خاطرنشان كرد: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر پیدا كند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیتهای علمی و تخصصی فاوا در كشور استفاده نماییم.
نقش پر رنگ پژوهشگاه در رصد فناوری
نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات هم در این جلسه با اشاره به اینكه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در تمامی فعالیتهایش رویكرد اقتصادی داشته باشد، اظهار داشت: علاوه بر آن آزمایشگاه های پژوهشگاه باید بتوانند به بازار خدمات دهند و نقش پژوهشگاه در رصد فناوری باید كاملا تعریف شده و مشخص باشد.
سیروس موثقی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره به اینكه ما از تحقیقات و پژوهش انتظار داریم كه مشكلات حال و آینده كشورمان را حل كند، اظهار داشت: انتظار داریم كه این پژوهشگاه در تمامی عناوین ICT، سرآمد كشور باشد.
وی ادامه داد: پژوهشگاه باید با قوی تر كردن تفكر استراتژی خود، ساختار خویش را متحول كند، بطوری كه دستاوردهای پژوهشگاه برای جامعه قابل لمس باشد.
مهم ترین ماموریت های پژوهشگاه
بر مبنای اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همینطور محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات «ایفای نقش مشاوره ای و پژوهشی در تحقق و به بار نشاندن طرح ها و پروژه ها»، «رصد فناوری، آینده نگری و كمك به تدوین برنامه های بخشی و ملی»، «توسعه كسب وكارهای دانش بنیان حوزه فاوا با بهره گیری از مركز نوآوری، مركز رشد و پارك»، «توسعه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های پیشرفته» را مهمترین ماموریت های پژوهشگاه عنوان نمود.
1397/06/01
13:47:58
5.0 / 5
4678
تگهای مطلب: فناوری , وزارت ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب