بدون اطلاع به كاربر صورت گرفت؛

اضافه شدن یك شماره عجیب به گوشی كاربران هندی!

اضافه شدن یك شماره عجیب به گوشی كاربران هندی! عصر لینك: كاربران گوشیهای تلفن همراه در هند در ایام گذشته شاهد اضافه شدن بدون اجازه یك شماره خاص به فهرست های تماس خود بوده اند و همین مساله باعث اعتراض آنها شده است.به گزارش عصر لینك به نقل از ورج، تعداد زیادی از این كاربران با حضور در شبكه های اجتماعی نسبت به این مورد اعتراض كرده و می گویند به خاطر نمی آورند كه شماره مذكور را خود به فهرست تماس هایشان اضافه كرده اند و از این مساله متحیر و در عین حال عصبانی هستند.
شماره ای كه بدون اجازه به فهرست تماس های كاربران اضافه شده، ۱-۸۰۰-۳۰۰-۱۹۴۷ است كه یك شماره قدیمی متعلق به اداره شناسایی منحصر به فرد در هند است. وظیفه این اداره اختصاص یك شماره ۱۲ رقمی خاص به هر یك از ساكنان كشور هند بر اساس خصوصیت های بیومتریك و محل سكونت این افراد است. تماس با این شماره هم مجانی است.
این مشكل تنها در گوشیهای اندرویدی مشاهده شده و كاربران آیفون تنها در صورتی با مشكل مذكور مواجه می شوند كه فهرست تماس های خویش را از یك گوشی اندرویدی به آیفون ارسال كرده باشند.
این مشكل برای تمامی كاربران مدلهای مختلف گوشیهای اندرویدی – صرف نظر از اینكه از خدمات چه اپراتور تلفن همراهی استفاده می نمایند – وجود داشته است. مقامات هندی تاكنون در مورد نحوه وقوع این مشكل هیچ توضیح خاصی عرضه نكرده اند.
اداره شناسایی منحصر به فرد هند در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و شماره های تخصیص یافته توسط آن كاركردی مشابه با شماره ملی در ایران یا شماره های تامین اجتماعی در امریكا دارند. جلوگیری از سرقت هویت، تسهیل شناسایی افراد و مقابله با كلاهبرداری همچون اهداف اختصاص دادن شماره های مذكور است.
اداره یادشده دخالت خود در وقوع چنین مشكلی را رد و تصریح كرده كه به دیگر سازمان ها یا افراد سفارش ای برای افزودن شماره های مذكور به فهرست تماس های كاربران عرضه نكرده است.

1397/05/15
15:29:52
4717
5.0 / 5
تگهای مطلب: اندروید , كاربر
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب