جریمه تلگرام در روسیه

جریمه تلگرام در روسیه به گزارش عصر لینك كشور روسیه پیام رسان محبوب تلگرام را به دلیل عدم همكاری این اپلیكیشن با دولت این كشور در زمینه عرضه كلیدهای رمزگشایی پیام های كاربران، ۸۰۰ هزار روبل جریمه نمود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت neowin، پیام رسان تلگرام در ماه گذشته میلادی با دولت روسیه به توافقی مبنی بر ثبت این شركت در رگولاتوری دست یافت اما پاول دوروف – مدیر عامل و موسس پیام رسان تلگرام – اعلام نمود كه به هیچ عنوان قرار نیست كه حتی كوچكترین اطلاعات كاربران این اپلیكیشن و پیام رسان محبوب به جایی درز پیدا كند و مساله حفاظت از اطلاعات و حفظ حریم شخصی كاربران همچنان در اولویت این شركت خواهد بود.

پیش از این مقامات دولت روسیه به بهانه اینكه تروریست ها از این پلت فرم ارتباطی برای انجام اقدامات وحشیانه وتروریستی خود استفاده كرده بودند، قصد داشت اطلاعات و فعالیت های كاربران تلگرام را رصد كند. اما اینطور كه بنظر می رسد تلگرام واقعا همچنان نمی خواهد حریم شخصی و خصوصی كاربرانش را نقض كرده و به خواسته های دولت های دیگر تن در دهد.

هم اكنون دولت روسیه به دلیل همین عدم همكاری از اپلیكیشن پیام رسان تلگرام در دادگاهی واقع در مسكو شكایت كرده و این شركت را جریمه كرده است. البته پاول دوروف از پرداخت این جریمه امتناع كرده است.
پاول دورف در صفحه مجازی خود خاطر نشان كرده است كه این شكایت و جریمه غیر قانونی و ناقض حقوق شهروندان و كاربران است. او همینطور از وكیلان در دادگاه روسیه درخواست كرده است كه برای تجدید نظر در حكم دادگاه مذكور به این شركت كمك كنند.
وی در ادامه همینطور افزوده است كه این درخواست دولت روسیه با ماده ۲۳ قانون اساسی فدرال روسیه متناقض است و هر كس در جهان از این حق برخوردار است تا حریم شخصی اش نظیر تمس های تلفنی، مكاتباتش محفوظ باشد.
البته لازم به ذكر است كه این نخستین باری نیست كه تلگرام با مقامات دولتی به مشكل برخورده است. پیش از این سازمان امنیتی اف بی آی هم از طریق های مختلف از جمله فریفتن یكی از توسعه دهندگان این اپلیكیشن و تولید درب پشتی، تلاش در نفوذ و كسب اطلاعات كاربران این اپلیكیشن داشت.


 

1396/07/26
18:10:17
5.0 / 5
5556
تگهای مطلب: اپلیكیشن , وب , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب