باز هم نشت اطلاعات كاربران فیسبوك

باز هم نشت اطلاعات كاربران فیسبوك عصر لینك: هكری از احتمال افشای اطلاعات ۱۲۰ میلیون نفر از كاربران فیسبوك اطلاع داد.


به گزارش عصر لینك به نقل از مركز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، هكری با نام Inti De Ceukelaire متوجه شده است كه با استفاده از مسابقه " NameTests " جزئیات اطلاعات كاربران در اختیار سایر وب سایت هایی قرار می گیرد كه در همان مرورگر باز شده اند.
این مورد سبب می گردد كه هر سایت مخربی به این داده ها به راحتی دسترسی پیدا كند. این مسئله ناشی از یك نقص ساده و در عین حال حیاتی در وبسایت NameTests است كه ظاهرا از سال ۲۰۱۶ وجود داشته است.
این هكر، بعنوان یك اثبات مفهومی، وبسایتی مخرب را توسعه داد كه به وبسایت NameTests متصل شد و با استفاده از یك كد ساده، اطلاعاتی از قبیل: نام، تصاویر، نوشته ها و لیست دوستان افرادی را كه در مسابقه شركت می كنند، استخراج كرد.
مانند هر برنامه دیگر فیسبوك، در این پلتفرم رسانه های اجتماعی، ثبت نام در وبسایت NameTests، به سازنده اجازه می دهد كه اطلاعات مورد نیاز را از پروفایل كاربران و با اجازه خود آنان دریافت كند.
این ایراد در تاریخ ۲۲ آوریل (۲۳ فروردین) به فیس بوك اطلاع داده شد و بعد از دو ماه این مشكل رفع شد. تابحال هیچ مدركی در خصوص سوء استفاده از این داده ها (اطلاعات كاربران) وجود ندارد.
پیشتر مشخص شده بود كه یك برنامه مسابقه ای داده های ۸۷ میلیون كاربر فیسبوك را به یك شركت مشاوره سیاسی فروخته بود كه این داده ها در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریكا در سال ۲۰۱۶ تاثیر گذار بوده اند، این مورد به رسوائی بحث برانگیزی برای فیسبوك تبدیل شد.1397/04/12
21:51:20
5.0 / 5
4800
تگهای مطلب: كاربر , هك , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب