وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح كرد:

دریافت هزینه مازاد توسط برخی شركت های اینترنتی

دریافت هزینه مازاد توسط برخی شركت های اینترنتی به گزارش عصر لینك وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه بیشترین موارد شكایات كم فروشی اینترنت مربوط به عدم رعایت امنیت مودم وای فای یا به روزرسانی اتوماتیك نرم افزارها بوده است، اظهار داشت: برخی شركت ها مشترك را بین دو تا پنج درصد بیشتر از چیزی كه به صورت واقعی دانلود می كند، شارژ می كنند. البته آنها استدلال های مختلفی داشتند كه درباره این مورد بعد از گزارش سازمان تنظیم مقررات تصمیم گیری می گردد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی عصر دوشنبه در حاشیه دیدار وزیر حمل و نقل و ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان، با اشاره به اعلام اسامی و اعتراضات مربوط به كم فروشی اینترنت اظهار نمود: گزارش سازمان تنظیم مقررات تهیه و عرضه شده است. علت گزارش از شكایاتی كه واصل شده بود را بررسی كردند كه عمده علل، عدم آگاهی مردم در استفاده از خدماتی بود كه در اختیار دارند.
وی با اشاره به دلایل تصور افراد از كم فروشی اینترنت اظهار داشت: در بعضی موارد امنیت مودم وای فای مناسب نبوده و پسوردشان توسط دیگران شناسایی شده و حجم اینترنت آنها مورد استفاده قرار گرفته است. مورد دیگر اینكه به روزرسانی نرم افزارها به صورت اتوماتیك انجام گرفته و آن را مدیریت نكردند. البته دلایل متعددی وجود داشته اما مهم ترین عامل این موارد بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مساله بعدی این است كه نارضایتی در بین مردم وجود دارد و از بین نرفته است. وظیفه آگاهی رسانی بر عهده شركت هاست كه به مردم ابزار لازم را بدهند تا میزان استفاده خود از اینترنت را ببینند. با بررسی شكایات، مردم آگاه می شوند بیشترین شكایات از كجاست و همین اطلاع رسانی ها سبب شده خیلی از شكایات وارده كم شود. همینطور آمار منتشرشده اثر پیشگیرانه خویش را داشته و شركت ها حساس شده اند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه سازمان تنظیم مقررات یك بررسی میدانی انجام داده و به صورت ناشناس حساب هایی را از تمام شركت ها خریداری كرده و مورد استفاده قرار داده، اضافه كرد: طبق این گزارش، بین دو تا پنج درصد از آنچه كه مشترك به صورت واقعی دانلود می كند، در شركت ها متفاوت است و آنها مشترك را مازاد شارژ می كنند. برای مثال اگر یك فایل ۱۰۰ مگابایتی را دانلود می كنند، ۱۰۵ مگابایت برایشان محاسبه می گردد. البته شركت ها استدلال های مختلفی داشتند كه گزارش آن توسط سازمان تنظیم بررسی و در نهایت در مورد این مورد مهم تصمیم گیری می گردد.

ترانزیت، امنیت سایبری و تبادلات پستی، زمینه گسترش همكاری ایران و ارمنستان

به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات همینطور بعد از دیدار با واهان ماردیروسیان وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان، با اشاره به محورهای مطرح شده در این دیدار، ترانزیت، امنیت سایبری و تبادلات پستی را از زمینه های مناسب همكاری بین دو كشور برشمرد و با اشاره به روابط سازنده دو كشور از سال های گذشته، اظهار داشت: در این دیدار ضمن مرور همكاری های گذشته بر توسعه روابط تجاری دو طرف تاكید داشتیم.

وی به همكاری با كشور ارمنستان در حوزه ترانزیت بین الملل اشاره كرد و اضافه كرد: در دو سال قبل ترانزیت عراق به اروپا با استفاده از ارمنستان 10 برابر افزایش داشته است كه مقرر شد با انجام مذاكرات سه جانبه از همین طریق، ترانزیت بین الملل به كشور تركمنستان هم انجام شود. همینطور فعالان حوزه صنعت ICT ارمنستان در نمایشگاه تله كام تهران حضور می یابند و در این بازدید با ظرفیت بخش خصوصی ایران در این حوزه برای همكاری های دو جانبه آشنا می شوند.

آذری جهرمی به تشكیل كمیته ای از دو كشور برای همكاری در حوزه امنیت سایبری هم اشاره كرد و اظهار داشت: افزایش تبادلات پستی دو كشور و توسعه دیتاسنترها از دیگر موضوعاتی بود كه برای گسترش همكاری های دوجانبه مطرح شد. همینطور امیدواریم بعد از انجام این توافقات تبادلات بین دو كشور چندین برابر ظرفیت فعلی شود.وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان هم با اشاره به روابط دیرینه ایران و ارمنستان، اظهار داشت: به موضوعات مطرح شده در این دیدار در آینده نزدیك به صورت عمیق تر پرداخته می گردد. سطح همكاری های دو كشور از ترانزیت تا همكاری های پستی و فناوری اطلاعات و امنیت سایبری گسترش می یابد.

ماردیروسیان همینطور از تصمیم دو طرف برای تشكیل گروه هایی درباره نحوه همكاری های آینده دو كشور اطلاع داد و تصریح كرد: در این زمینه همایش ها و كنفرانس های مشتركی برگزار می گردد.

وی در انتها از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای سفر به ارمنستان و بررسی موضوعات مطرح شده دعوت كرد. 

1396/07/17
23:36:12
5.0 / 5
5005
تگهای مطلب: اینترنت , سایبر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب