چگونه در كوتاه ترین زمان آدرس IP را پیدا كنیم؟

چگونه در كوتاه ترین زمان آدرس IP را پیدا كنیم؟ عصر لینك: دستور ipconfig یك راه سریع برای تعیین آدرس IP كامپیوتر مورد استفاده تان و سایر اطلاعات مانند Default Gateway (آدرس IP روتر مورد استفاده توسط شما) به شمار میرود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، حتما بعنوان یك كاربر می دانید آدرسIP شما هویت اینترنتی شماست و در سطح فضای وب با این هویت شناسایی می شوید و از همین طریق قابل ردگیری هستید.
برای تعیین آدرس IP كامپیوتر ابتدا باید وارد صفحه cmd.exe شوید؛ جهت استفاده از فرمان ipconfig كافیست آن را در Command Prompt بنویسید. بعد از آن فهرستی از تمام اتصالات شبكه ای كه كامپیوتر شما از آن ها استفاده می نماید به نمایش درمی آید.
مرتبط با همین مبحث اگر در حال استفاده از یك شبكه وای فای هستید، به بخش Wireless LAN adapter نگاه كرده و در صورت استفاده از شبكه كابلی هم به بخش Ethernet adapter توجه كنید. برای جزئیات بیشتر هم كافیست از فرمان ipconfig /all استفاده كنید تا اطلاعات كاملی مرتبط با پیكربندی IP سیستم تان عرضه شود.
از جانب دیگر این سوال از سوی كاربران مطرح می گردد كه چه كسانی قادر به دیدن آدرس IP آن ها هستند و اگر آن را بدانند چه اقداماتی را می توانند صورت دهند؟
وب گردی و گشت وگذار در اینترنت شباهت بسیار زیادی به گشت گذار با یك خودرو دارد. همانند همه خودروها افراد هم یك پلاك دارند كه سایرین قادر به دیدن آن بوده و اگر لازم باشد می توانند اطلاعات بیشتری را از همین مسیر بدست آورند. در واقع آدرس IP مربوط به یك دستگاه به همین شیوه قابل تفسیر است.
هر زمانی كه نرم افزارهایی مانند مرورگرها به وب سایت ها متصل می شوند، در پشت صحنه یك یا چندین اتصال به سرور اتفاق می افتد. این اتصالات داده ها را از سرورها دانلود می كنند كه معمولاً هدف از آن نمایش وب سایت در مرورگر است. این داده ها همچون متن، تصویر، اسكریپت ها و سایر مواردی هستند كه به مرورگر می گوید این وب سایت به چه شكل باید نمایش داده شود.
حال پاسخ این سوال كه چه كسی آدرس IP ما را در اینترنت می بیند، این است كه هر اتصالی این آدرس را برای سروری كه به آن متصل می گردد فاش می كند و البته شما هم می توانید آدرس IP سرور را بدانید.
همین مسئله درباره سایر ارتباطات اینترنتی هم صحیح است. یك Client برای ایمیل همچون Outlook یا Thunderbird به سرور Mail متصل می شوند و به همین ترتیب هر ارتباط اینترنتی مستلزم شناسایی شدن هویت اینترنتی دو طرف ارتباط است. پس آدرس IP شما در هر ارتباط اینترنتی كه هر كدام از دستگاه های شما برقرار می سازند، افشا می گردد.
دقیقاً همانند پلاك یك خودرو، آدرس IP تنها هویت مالك اتصال را فاش می كند و نه هویت راننده را. به این مفهوم كه اگر از منزل خود اقدام به اتصال به اینترنت كرده اید، این به مفهوم افشا شدن هویت شخص شما نیست. ممكن است هر شخصی از منزل شما به اینترنت متصل شود.
در واقع آدرس IP اطلاعات عمومی را افشا می كند. برای مثال حاوی اطلاعات ISP شما و منطقه ای كه در آن زندگی می كنید، است. البته اطلاعات بسیار جزئی دیگری از همین طریق قابل دریافت است اما به صورت معمول IP شما اطلاعات كلی شما را افشا می كند. برای فهمیدن آدرس IP خود می توانید به سادگی عبارت IP Address را در گوگل جستجو كنید.
در واقع یك فرمول كلی درباره اطلاعات قابل افشا با استفاده از IP وجود دارد: هر شخص دیگری به جز ISP اطلاعات كلی همچون نام ISP و منطقه برقراری ارتباط را می داند، ISP شما اطلاعات بسیار جزئی تر هویتی شما را هم با استفاده از IP در اختیار دارد.1397/03/25
12:42:23
5.0 / 5
5296
تگهای مطلب: اینترنت , كاربر , كامپیوتر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب