در كمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی؛

پیش نویس نقشه راه توسعه فضایی كشور بررسی گردید

پیش نویس نقشه راه توسعه فضایی كشور بررسی گردید عصر لینك: پیش نویس نقشه راه توسعه فضایی كشور در كمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی با حضور وزیر ارتباطات بررسی گردید.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، در هجدهمین جلسه كمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی بر لزوم مشخص شدن اهداف و چشم انداز بخش فضایی كشور تا افق ۱۴۰۴ تاكید شد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه، اظهار داشت: تحقق اهداف فضایی كشور نیازمند تعیین برنامه اقدام مشخص به همراه شفاف سازی نقش بازیگران این عرصه در جهت تحقق اهداف آن است.
وی با اشاره به اینكه امروز در دنیا، فناوری فضایی بسیار كاربردی بوده و در حل خیلی از مشكلات كشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان كرد: امروز كشور با مشكلاتی در زمینه آب، تغییر كاربری اراضی و... روبرو است كه برنامه توسعه فضایی كشور باید در خدمت رفع این مشكلات قرار گیرد.
در این جلسه همینطور تاكید شد كه نقشه راه فضایی كشور در افق ۱۴۰۴ باید دارای برنامه اجرایی، عملیاتی و دقیق باشد و تعیین شفاف برنامه اجرایی كار، امكان نظارت بر آن و گزارش وضعیت پیشرفت پروژه ها توسط دبیرخانه شورای عالی فضایی را میسر می كند.
سند تهیه شده باید متناسب با واقعیات و شرایط حاكم بر كشور و بخش فضایی تنظیم شده و اقدامات گسترده ای برای كاربردی سازی این فناوری در نظر گرفته شود.
در این جلسه، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران هم گزارشی از روند اقدامات انجام شده در مورد تدوین نقشه راه فضایی كشور عرضه كرد و بعضی از اعضای كمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی هم به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.1397/03/23
17:40:31
4551
5.0 / 5
تگهای مطلب: فناوری , كاربر
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب