سرقت اطلاعات حساس؛

حمله هكرهای چینی به نیروی دریایی ارتش آمریكا

حمله هكرهای چینی به نیروی دریایی ارتش آمریكا عصر لینك: هكرهای چینی با نفوذ به سرورهای یك شركت پیمانكار نیروی دریایی ارتش آمریكا موفق به سرقت اطلاعات حساسی در مورد جنگ افزارهای زیردریایی پنتاگون شدند.به گزارش عصر لینك به نقل از اسین ایج، منابع خبری آمریكایی مدعی هستند كه این هكرها به دولت چین وابسته هستند. حجم اطلاعات به سرقت رفته بسیار بالا گزارش شده است. ظاهرا این اطلاعات شامل داده هایی در مورد برنامه های نیروی دریایی ارتش آمریكا برای تولید موشك های مافوق صوت ضدكشتی هم هست. مقرر است از این موشك ها در زیردریایی های ارتش آمریكا استفاده گردد.
حملات یادشده در ماه های ژانویه و فوریه انجام شده و پلیس فدرال آمریكا به همراه نیروی دریایی ارتش این كشور در حال تحقیق و بررسی در این زمینه هستند.
در حالی كه طرف آمریكایی از هرگونه اظهار نظر بیشتر در این زمینه خودداری كرده، سفارت چین در آمریكا هم از این مساله اظهار بی اطلاعی كرده است.
نام شركت پیمانكاری كه با نیروی دریایی ارتش امریكا همكاری داشته، افشا نشده است. اما گفته شده كه این شركت هم ماهیت نظامی دارد و ساختمان و دفتر آن در نیوپورت واقع در رودآیلند قرار دارد.
حجم اطلاعاتی كه توسط هكرها سرقت شده بالغ بر ۶۱۴ گیگابایت بوده و مربوط به طرحی موسوم به اژدهای دریاست. برخی اطلاعات مربوط به سیستم های ارسال پیام و حسگرها، اتاق های مخابراتی زیردریایی های آمریكایی، سیستم های رمزگذاری آنها و واحدهای جنگ الكترونیك این زیردریایی ها هم به دست هكرها افتاده است. تمامی این اطلاعات ماهیت فوق محرمانه داشته اند.

1397/03/21
15:05:53
5.0 / 5
5184
تگهای مطلب: هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب