محققان هشدار دادند؛

برنامه رمزگذاری ایمیل حفره های امنیتی دارد

برنامه رمزگذاری ایمیل حفره های امنیتی دارد عصر لینك: محققان دانشگاهی متوجه شده اند برنامه و استاندارد محبوب رمزگذاری پیام های ایمیل حفره های امنیتی دارند و احیانا اطلاعات افراد را در دسترس هكرها قرار می دهند.به گزارش عصر لینك به نقل از میل آنلاین، محققان اروپایی متوجه شده اند برنامه محبوبPGP و استاندارد S/MIME برای رمزگذاری ایمیل در معرض خطر هك قرار دارند. در همین راستا آنها از افراد خواسته اند به سرعت آنها را حذف كنند. جالب آنكه ادوارد اسنودن هم از این برنامه ها استفاده می نماید.
S/MIME یك استاندارد جهانی برای امضا و رمزگذاری امن ایمیل است. S/MIME بخصوص برای اثبات اینكه ایمیل را چه كسی فرستاده است، استفاده می گردد. PGP هم یك برنامه رمزگذاری است.
محققان دانشگاه مونستر و بوخوم آلمان همراه دانشگاه لوون در بلژیك شكاف های امنیتی در روش های رمزگذاری كشف كرده اند كه در اپلیكیشن های محبوب ایمیل مانند «مایكروسافت اوت لوك» و «اپل میل» استفاده می گردد. هم اكنون هیچ راه حل مطمئنی برای این شكاف های امنیتی وجود ندارد.
سباستین شینزل استاد رمزنگاری كاربردی و رهبر این تحقیق در توئیتر خود نوشت: هم اكنون هیچ راه حل مطمئنی برای مرتفع ساختن این شكاف ها وجود ندارد. اگر شما از PGP/GPG یا S/MIME برای ارسال پیام های حساس استفاده می كنید، باید آنها را در ایمیل خود غیر فعال كنید.
شكاف های امنیتی موجود در این برنامه ها خطری برای ارسال ایمیل است واحتمال دارد محتویات پیام های پیشین كاربران را هم فاش كند.
این درحالی است كه سازمان فدرال امنیت اطلاعات آلمان(BSI) هم در بیانیه ای اعلام نموده در صورتی كه دریافت كننده ایمیل، پیام را رمزگشایی كند، احتمال دارد هكرها به راحتی به اطلاعات او دسترسی یابند.

1397/02/26
15:28:05
5.0 / 5
4822
تگهای مطلب: كاربر , هك , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب