سیم كارت بحران رونمایی گردید

سیم كارت بحران رونمایی گردید عصر لینك: مدیرعامل یكی از اپراتورهای USO از آمادگی این اپراتور برای عرضه سیم كارت بحران در كشور اطلاع داد.محمدرضا قوی در حاشیه نمایشگاه الكامپ اهواز به اعلام این خبر به ایسنا اظهار نمود: شركت ما بعنوان یكی از اولین اپراتورهای USO كشور، عرضه خدمات تلفن ثابت، همراه و اینترنت به روستاها و مناطق صعب العبور را از سال 1390 آغاز كرد و هم اكنون 1000 روستا در كشور را تحت پوشش داریم.

وی اضافه كرد: برخی مناطق در كشور وجود دارند كه برای اپراتورهای تلفن همراه از نظر جغرافیایی و یا اقتصادی توجیه ندارد كه در آن مكان ها خدمات عرضه كنند. با حمایت دولت، در چنین مكان هایی خدمات USO عرضه می گردد. تابحال خدمات USO در روستاهای كشور با استفاده از تكنولوژی GSM-WLL و باند KU عرضه شده است و در نمایشگاه الكامپ اهواز برای اولین بار تكنولوژی استفاده از باند KA به نمایش گذاشته شده است و بدین سان شاهد ارتقاء عرضه خدمات خواهیم بود.

قوی خاطرنشان كرد: در تكنولوژی KU در بعضی مواقع شاهد قطع مكالمات و یا خدمات نامناسب اینترنت هستیم، ولی تكنولوژی KA كه هم اكنون در خیلی از كشورهای دنیا استفاده می گردد و امروز برای اولین بار در كشور، در اهواز به نمایش گذاشته شده است، این مشكلات را ندارد. هم اكنون به صورت پایلوت در محل نمایشگاه الكامپ اهواز، امكان استفاده از باند KA را فراهم نموده ایم و به محض این كه مجوز استفاده در كل كشور صادر شود، امكان توسعه آن به روستاها وجود دارد.

او تصریح كرد: در استان خوزستان هم 28 روستای دور افتاده شامل 1500 نفر جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات USO قرار دارند. در این روستاها، سیم كارت های اپراتور USO به روستاییان داده می گردد و از این طریق امكان استفاده از تلفن همراه و یا اینترنت فراهم می گردد. این تكنولوژی بر مبنای ماهواره است و بنابراین هر نقطه ای در كشور را می تواند تحت پوشش قرار دهد.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی اپراتور بحران در كشور، تصریح كرد: در مواقع بحران، مانند وقوع زلزله، به علت حجم گسترده تماس های تلفنی و یا قطع برق، ارتباط تلفن های همراه در اپراتورهای دیگر قطع می گردد. در چنین شرایطی حتی مسئولان در رابطه با مدیریت بحران هم با مشكل ارتباط مواجه می شوند. شركت ما بعنوان اپراتور USO كشور برای اولین بار از ایده سیم كارت بحران در نمایشگاه الكامپ اهواز رونمایی كرده است و این آمادگی را دارد كه به اولین اپراتور بحران كشور تبدیل گردد. بدین سان در زمان بحران، امكان فعال كردن این سیم كارت در نقطه موردنظر وجود دارد و بدین سان ارتباط مدیران بحران و خبرنگاران و هر قشری كه در چنین مواقعی نیاز به ارتباط دارد، برقرار می ماند.
1397/02/23
15:19:13
5.0 / 5
4911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب