در مجمع عمومی شركت ارتباطات سیار تصمیم گیری شد

تقسیم سود ۳۱۸ تومانی برای هر سهم همراه اول

تقسیم سود ۳۱۸ تومانی برای هر سهم همراه اول عصر لینك: در مجمع عمومی عادی سالیانه شركت ارتباطات سیار ایران مقرر شد به ازای هر سهم سهامداران ۳۱۸ تومان سود پرداخت شده و ۱۰۰۰ میلیارد تومان از سود سهامداران عمده تا پیش از برگزاری مجمع فوق العاده در آینده پرداخت نشود تا این مبلغ در افزایش سرمایه شركت داده شود.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، امروز مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شركت ارتباطات سیار ایران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار گردید و اعضای هیات مدیره این شركت و سهامداران عمده در مجمع حاضر شدند.

در این مجمع مشخص شد كه مبلغ كل سود قابل تقسیم مربوط به سال مالی ۱۳۹۶، ۳۱۵۰ میلیارد تومان است كه هر سهم حدود ۳۲۸ تومان می گردد. با عنایت به تصمیمات مجمع ۳۱۸ تومان از این سود بین سهامداران تقسیم شد.

همچنین در مجمع قرار بر این شد كه ۱۰۰۰ میلیارد تومان از سودی كه به سهامدار عمده می رسد، تا فرآیند افزایش سرمایه پرداخت نشود و در مجمع فوق العاده در مورد این مبلغ تصمیم گیری شود.

اعضای هیات مدیره ای كه در این مجمع تصویب شده اند، شركت مخابرات ایران، شركت مهر اقتصاد، گسترش الكترونیك مبین، مدیریت املاك و خدمات كاراشاپ بودند.

در این مجمع حمید فرهنگ مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران درباره بدهی های ارزی این شركت اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ای با بانك مركزی داشتیم و قول دادند كه بدهی های ارزی را با دلار ۴۲۰۰ تومان پرداخت كنند. البته در هر صورت تهدید بازار ارز به همه صنایع می رسد.

وی در پاسخ به سهامدارانی كه به مقدار سوددهی شركت اعتراض داشتند و معتقد بودند سود شركت بیش از ۳۲۸ تومان است، اظهار داشت: صورت های مالی حسابرسی شده و سازمان حسابرسی این سود را تایید كردند. اینكه شما فكر كنید كه ما پول چاپ می نماییم، این طور نیست. هم اكنون رقبای ما قدرتمند شده اند و ما با آنها رقابت می نماییم.

مدیرعامل شركت ارتباطات سیار ایران درباره افزایش هزینه های این شركت هم اظهار داشت: اجاره دكل یكی از چالش های مهم در تهران است با عنایت به بحث هایی كه مورد سلامتی درباره دكل ها مطرح و نگرانی ها در این زمینه، كمتر كسی به راحتی حاضر می گردد كه در ساختمانش دكل نصب كند. این دست موضوعات هزینه ها را بالا برده است.

فرهنگ درباره سرمایه گذاری های همراه اول اظهار داشت: ما در بنگاه ها سرمایه گذاری می نماییم و امسال هشت درصد از متوسط بورس بیشتر سوددهی داشتیم. فكر می كنم در فضای كسب و كار امروز این مبلغ مقدار مناسبی باشد.
جذب بیش از ۱۰ میلیون مشترك در سال ۹۶
مدیرعامل اپراتور اول با اشاره به اینكه در شرایط رقابتی امروز، همراه اول طی سال ۹۶ سهم بازار خویش را حفظ نموده است، اظهار داشت: بر مبنای آمار عرضه شده از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم بازار این اپراتور به ۵۹.۵۳ درصد و ضریب نفوذ همراه اول در كشور به ۹۰.۳ درصد رسیده است.
فرهنگ با اشاره به اینكه اپراتور اول بیش از ۹۶ میلیون سیم كارت واگذار كرده است، اظهار داشت: بیش از ۱۰ میلیون مشترك جدید در سال ۹۶ جذب شده است كه از این میان، تعداد ۴۹۱ هزار سیم كارت دائمی و بیش از ۹ میلیون و پانصد هزار سیم كارت اعتباری واگذار شده است.
وی ادامه داد: در سال قبل بالغ بر ۵۲ میلیون سیم كارت بصورت فعال در لحظه در شبكه همراه اول فعال بوده است. همینطور در سال قبل درصد مشتركین موبایل باند پهن ۳۸ درصد افزایش داشته و به عدد ۳۲ میلیون مشترك رسید. علاوه بر این در سال قبل تعداد ۱۰ میلیون سیم كارت یوسیم (usim) توزیع شد كه نسبت به سال قبل ۳۳۰ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل همراه اول با تشریح دستاوردهای توسعه بازار و سبد محصولات این شركت در سال ۹۶ اظهار داشت: در سال قبل حدود ۳۵ خدمت و سرویس جدید به صورت مستقیم عرضه و هم اكنون بیش از ۸۰۰ محصول در حوزه خدمات ارزش افزوده عرضه می گردد و به صورت فزاینده ای در حال رشد است.
افزایش رشد ۱۶۴ برابری در ترافیك دیتا
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینكه در انتها سال ۹۶، مشتركین دیتای این اپراتور ركورد ۳۷۰۰ ترابایت ترافیك روزانه را ثبت كرده اند، اظهار داشت: طی سال ۹۶ ترافیك دیتای همراه اول نسبت به سال قبل آن ۲.۶ برابر رشد كرده و در مجموع روند ترافیك دیتا در شبكه (ماهانه)، ۱۶۴ برابر رشد داشته است.

افزایش خدمات حضوری و غیرحضوری به مشتركین
مدیرعامل اپراتور اول از افزایش خدمات غیرحضوری به مشتركین طی سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: در سال ۹۶ تعداد ۳۵۰ میلیون درخواست با استفاده از درگاه های خدمات حضوری و غیرحضوری پاسخ دهی شده است. با استفاده از خدمات غیر حضوری شامل خدماتIVR، مركز تماس۹۹۹۰ (با میانگین ۴ میلیون و ۲۰۰ خدمت در ماه)، سامانه ۱۹۵، سامانه «همراه من» (با ۸ میلیون مشترك منحصر بفرد و به طور میانگین ماهانه ۳ میلیون خدمت) و با استفاده از خدمات حضوری شامل نمایندگی های همراه اول، ادارات مشتركین، مراكز تلفن ثابت، دفاتر ICT روستایی، ماهانه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار خدمت به مشتركین عرضه می گردد.
وی پاسخگویی به مشتریان پرارزش (CIP)، راه اندازی Happy Call و راه اندازی سامانه ۹۹۹۵ برای پاسخگویی به مشتریان سازمانی را از دیگر خدمات جدید برای مشتریان نام برد.

۱۲۴۶ شهر تحت پوشش موبایل باند پهن
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینكه شبكه باندپهن همراه اول بزرگترین، وسیع ترین و به روزترین شبكه موبایل باند پهن در كشور است، اظهار داشت: همراه اول با ۱۶۱۶۰ سایت نسل ۴.۵، ۲۸۹۰۰ سایت نسل ۲.۷۵ و ۲۸۹۰۰ سایت نسل ۳.۹ بزرگترین شبكه LTE كشور را در اختیار دارد. بر این اساس ۱۰۰ درصد شهرها و ۸۷ درصد روستاها از خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول بهره مند هستند.
درآمد ۳۵۰۰ میلیارد تومانی از محل دیتا
مدیرعامل همراه اول در ادامه با اشاره به درآمد كل و سود خالص تلفیقی گروه تصریح كرد: در سال ۹۶ درآمد كل حاصل از سرمایه گذاری های تلفیقی گروه، ۱۲ هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان و عملكرد سود خالص تلفیقی گروه را ۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان و میزان درآمد دیتای همراه اول در سال قبل را ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود.
مدیرعامل اپراتور اول با اشاره به جایگاه این اپراتور در صنعت اپراتوری تلفن همراه اظهار داشت: همراه اول در خاورمیانه از نظر تعداد مشترك رتبه نخست، در آسیای جنوبی رتبه هفتم و در جهان در میان ۱۰۰۳ اپراتور تلفن همراه، رتبه نوزدهم را داراست.

فرهنگ در مورد قرارداد رومینگ با كشورهای جهان، اظهار داشت: همراه اول با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ كشور قرارداد رومینگ دائمی، ۹۴ اپراتور در ۷۰ كشور قرارداد رومینگ اعتباری، ۸۰ اپراتور در ۵۸ كشور قرارداد تخفیف، ۸۱ اپراتور در ۶۷ كشور اینترنت رومینگ ۳G و ۲۵ اپراتور در ۲۵ كشور قرارداد رومینگ LTE دارد.
وی در مورد مبالغ پرداختی به دولت هم اظهار داشت: از سال ۸۸ یعنی سال واگذاری شركت به بخش خصوصی هر ساله مبالغ پرداختی به دولت افزایش داشته و در سال ۹۶ این مبلغ به ۶۳۴۴ میلیارد تومان رسیده است كه رقم بسیار بزرگی است.
فرهنگ با اشاره به اینكه همراه اول در میان ۳۰۲ شركت بزرگ بورسی رتبه ۲ شفافیت را كسب كرده است اظهار داشت: خوشبختانه در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶، برپایه گزارشات عرضه شده، همراه اول برای پنجمین سال پیاپی، موفق به كسب نظر مقبول حسابرس مستقل شده است و این مسأله با عنایت به درآمد بیش از ۱۲۴۷۱ میلیارد تومانی همراه اول در سال ۹۶ قابل توجه است. همینطور همراه اول در همین راستا موفق شد تندیس زرین هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران را كسب كند.
فرهنگ با عنوان اینكه پروژه CRM-CBS كه اول اردیبهشت ماه امسال با حضور ۷۰۰ نفر از همكاران داخلی و خارجی كلید خورد، بزرگترین طرح در صنعت فناوری اطلاعات كشور از منظرهای محدوده، ارزش پروژه و سازمان است، اظهار داشت: این پروژه به دلیل اختلالاتی كه در شبكه تولید می كرد، به صورت وسیع به مشتركین اطلاع رسانی شد، منافع حاصل از اجرای این پروژه توانمندسازی كسب و كار همراه اول، قابلیت دستیابی به عملیات یكپارچه، استانداردسازی و creative rich offerings است. با اجرای این پروژه مشتركین دائمی و اعتباری همزمان و به صورت یكپارچه سرویس و خدمات دریافت می كنند و در هزینه ها بهینه سازی می گردد.
مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینكه هم اكنون در حال آغاز برنامه ۵ ساله دوم همراه اول هستیم، اظهار داشت: با عنایت به اینكه فضای كسب و كار در حال تغییر است، اگر همراه اول بخواهد فقط سرویس های پایه عرضه كند، نمی تواند در این تحولات رقابت كند. همراه اول می خواهد همزمان با تحولات دیجیتال علاوه بر به روزرسانی سازمان و فعالیت دركسب و كار اصلی خود، در حوزه های دیگر هم فعالیت كند.
1397/02/09
23:45:14
5022
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب