از سوی مركز ماهر اعلام شد

اخطار درباره افزایش حملات فیشینگ بانكی در ماه های اخیر

اخطار درباره افزایش حملات فیشینگ بانكی در ماه های اخیر عصر لینك: مركز ماهر درمورد افزایش حملات فیشینگ بانكی در ماه های اخیر اخطار داد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، بر مبنای رصد صورت گرفته حملات فیشینگ درگاه های پرداخت بانكی در كشور در دو ماه گذشته رشد شدیدی داشته است. این حملات عموما با محوریت انتشار برنامك های اندرویدی مخرب یا جعلی صورت می پذیرد. بنابراین سفارش های زیر جهت كاهش احتمال قربانی شدن در این حملات پیشنهاد می گردد:
پرهیز از نصب هرگونه برنامك اندرویدی از منابعی غیر از توزیع كنندگان شناخته شده و معتبر بخصوص پرهیز از نصب برنامك های انتشار یافته در شبكه های اجتماعی و كانال ها
حساسیت بیشتر نسبت به هرگونه پرداخت درون اپلیكیشن های موبایلی حتی در صورت دریافت آن با استفاده از توزیع كنندگان معتبر. لازم به توجه است كه هرگونه پرداخت درون برنامه باید با انتقال كاربر به آدرس معتبر درگاه پرداخت با استفاده از صفحه مرورگر صورت پذیرد.
بر این اساس باید توجه داشته باشید كه برنامك های متعددی حتی با استفاده از توزیع كنندگان شناخته شده انتشار یافته اند كه با فریب كاربر و با استفاده از درگاه های پرداخت معتبر از كاربر وجه دریافت كرده ولی در عمل هیچ خدمتی عرضه نمی كنند.
درگاه های پرداخت صرفا در آدرس های معرفی شده از جانب شركت شاپرك در این آدرس و بصورت زیردامنه هایی از shaparak.ir (بدون هرگونه تغییر در حروف) معتبرند. هر گونه آدرسی غیر از این نامعتبر بوده و لازم است ضمن خودداری از وارد كردن اطلاعات در آن، نسبت به گزارش آن به مركز ماهر (cert [@] certcc.ir) یا پلیس فتا جهت پیگیری و مقابله اقدام گردد.
توجه داشته باشید صرف مشاهده مجوز HTTPS معتبر در وب سایت به مفهوم اعتبار آن نیست. حتما به آدرس دامنه ی وب سایت دقت كنید.
فهرستی از موارد فیشینگ رصد شده و مسدود شده توسط مركز ماهر در فروردین ماه عرضه شده كه خوشبختانه هویت عاملین بعضی از این حملات شناسایی شده و اقدامات جهت برخورد قانونی با آنها در جریان است.1397/02/04
16:05:28
4612
5.0 / 5
تگهای مطلب: اندروید , كاربر , وب
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب