وزیر ارتباطات؛

تحول دیجیتال در سال ۹۷، از شهرهای هوشمند بیشتر خواهیم شنید

تحول دیجیتال در سال ۹۷، از شهرهای هوشمند بیشتر خواهیم شنید عصر لینك: وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه اقدامات زیادی باید در سال جدید انجام دهیم، اظهار داشت: طبعا در سال ۱۳۹۷ ما از شهرهای هوشمند و تحول دیجیتال بیشتر خواهیم شنید.به گزارش عصر لینك به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی تصریح كرد: نوروز باستانی و فرارسیدن بهار طبیعت را خدمت همه هم میهنان عزیز و بخصوص همه همكاران در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فعالان صنعت ICT در كشور عرض شاد باش و مبارك باد دارم.
وی اضافه كرد: در سال ۱۳۹۶ كه گذشت به همت همه فعالان این صنعت دستاوردهای بسیار مهمی بدست آمد. خوشحالم كه در سال ۱۳۹۶ با تلاش ها و با سرمایه گذاری های بسیار مناسبی كه صورت گرفت، تمامی شهرهای كشور جمهوری اسلامی ایران به خدمات نسل سوم و چهارم ارتباطات تلفن همراه مجهز شد و پوشش شبكه نسل سوم و چهارم در تمام شهرهای ایران كامل شد.
آذری جهرمی اظهار داشت: برای مناطق كمتر برخوردار و مناطق روستایی كه هزینه ها و سرمایه گذاری های زیادی در سال های گذشته انجام شده بود برای پوشش ۲۷هزار روستای كشور كه بالای ۲۰ خانوار جمعیت داشتند، با انجام رومینگ ملی خدمات نسل سوم و چهارم در این روستاها در دسترس قرار گرفت و مردم مناطق كمتر برخوردار ما هم توانستند از این ظرفیت استفاده كنند.
وی خاطرنشان كرد: امسال شاهد توسعه نرم افزارهای موبایل محور در كشورمان بودیم و جوانان ما با استفاده از زیرساخت هایی كه می توانستند توسعه دهند، توسعه های خوبی را انجام دادند و می گردد اظهار داشت كه حدود صدهزار اشتغال در عرصه فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۶ حاصل شد و جوانان ما توانستند ایده و خلاقیت خودشان را تبدیل به اقتصاد جاری كنند كه هم از منافع آن خودشان و هم مردم بهره مند شوند.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: در سال ۱۳۹۶ ما در حوزه ترانزیت ارتباطات بین الملل هم دستاوردهای خوبی داشتیم هرچند تا ایده آل فاصله داریم اما موفق شدیم قراردادهای بین المللی خوبی را امضا نماییم و با افزایش بیش از ۳۰۰ گیگابیت در ثانیه ظرفیت ۵۵۰ گیگی سابق ارتباطات بین الملل را به حدود ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقا دهیم كه این دستاورد مهمی در عرصه ارتباطات است.
وی اظهار داشت: وعده اصلاح تعرفه های سرویس های اینترنت ثابت اصلاح شود كه این صورت گرفت و تابحال بیش از ۵۰ درصد مردم سرویس هایشان را بر مبنای تعرفه های جدید منتقل كردند كه سبب رضایت عمومی خوبی شده و با این مدل تعرفه حجم ترافیك داخلی بیش از ۶۰ درصد رشد كرده و عدد قابل قبول و جهش قابل قبولی در عرصه تولید محتوای داخلی بر بستر شبكه ملی اطلاعات بوده است.
آذری جهرمی تصریح كرد: در سالی كه گذشت بازار اقتصادی ما رشد خوبی را تجربه نمود و رشد مورد انتظارش را برای رسیدن به حجم ۲.۵ برابری بازار ICT كشور در برنامه ششم توسعه كشور را به خوبی تجربه نمود.
وی اضافه كرد: در سالی كه گذشت اقدامات اساسی برای توسعه دولت همراه با تلاش های دستگاه های مختلف انجام شد و امیدوارم در اوایل سال۹۷ این دستاوردها رونمایی شود تا بتوانیم خدمات دولت را همراه مردم را بر روی گوشیهای همراه ارائه و عرضه نماییم.
وزیر ارتباطات با اشاره به گام های موثری كه در جهت آزادسازی كسب و كارها و تصدی گری های دولتی در سال ۱۳۹۶ برداشته شد، اظهار داشت: بخش پست كه بعد از تصویب اساسنامه شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی رخ داد آزادسازی شد و دو شركت بخش خصوصی مجوز و پروانه فعالیت گرفتند كه در سال ۱۳۹۷ از این دو شركت خصوصی كه خدمات پستی را ارائه خواهند كرد در فضای رقابتی و در فضای بهتر، خدمات بهتری را به شهروندان ارائه خواهند كرد، بیشتر خواهیم شنید.
وی تصریح كرد: اقدامات زیادی مانده كه در سال ۱۳۹۷ باید انجام دهیم. از مهمترین اقداماتی كه باید صورت گیرد استفاده از فناوری اطلاعات در سایر بخش های اجرایی بدنه حاكمیت و دولت می باشد و فناوری اطلاعات راهكار بهبود بهره وری در كشور است البته فاصله بسیاری با استانداردهای بهره وری در دنیا داریم.
آذری جهرمی اظهار داشت: امروز یك زمین بازی و یك فضا و یك پتانسیل خیلی خوب در كشور برای رشد بهره وری با استفاده از توسعه فناوری اطلاعات در خدمات، كشاورزی، صنعت برق و انرژی و حوزه سلامت داریم. جوانان ما می توانند خدمات جدیدی را خلق كنند و سبب رشد بهره وری در كشور شوند و زمینه سازی تحول دیجیتال در درون كشور شوند.
وی اضافه كرد: علاوه بر رشد بهره وری كه ان شاءالله با فعالیت این جوانان و برنامه ریزی مناسب و صحیح در كشور حاصل خواهد شد مهمترین اقدام تولید یك زیرساخت مناسب برای توسعه اشتغال برای جوانان در عرصه فناوری اطلاعات خواهد بود.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: طبعا در سال ۱۳۹۷ ما از شهرهای هوشمند و تحول دیجیتال بیشتر خواهیم شنید و آمارهای خوبی در حوزه اشتغال خواهیم داد چون كه اقدامی كه در طول دولت یازدهم و سال ابتدای دولت انجام شده زمینه ساز تولید تحول بزرگی در اقتصاد كشور است و جوانان ما می توانند از ظرفیت های خود برای توسعه و رشد اقتصادی كشور و حركت به سمت استقلال كشور و سهم خواهی كشور در عرصه تحول دیجیتال و توسعه فضای مجازی كشور حركت كنند تا بتوانیم در توسعه زیست بوم فضای مجازی به وظایف مان عمل نماییم.
آذری جهرمی تصریح كرد: امیدوارم نوروز خوبی را پیش رو داشته باشیم و در سایه عنایت حضرت ولی عصر (عج) همه ما بتوانیم سال بهتر و پر امید تر، شادتر و پر از دستاوردهای موفق برای مردم شایسته و خوب ایران اسلامی رقم بزنیم و گام خوبی را در جهت تحقق برنامه های توسعه ای جمهوری اسلامی ایران با هم برداریم.

1397/01/02
11:55:01
5.0 / 5
5122
تگهای مطلب: اقتصاد , خدمات , دستاورد , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب