شانس جایگزینی پول های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟

شانس جایگزینی پول های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟ عصر لینك: متخصصان تخمین می زنند احتمال جایگزینی ارزهای مجازی چون بیت كوین، اترتیوم و ریپل با پول های سنتی چون دلار، یورو و پوند تا سال ۲۰۳۰ بسیارزیاد است.به گزارش عصر لینك به نقل از " برن تو اینوست"، توماس فری- كارشناس شركت " آی. بی. ام"- در مصاحبه با نشریه " تایم" گفته است: ارزهای مجازی آمده اند كه بمانند و احیانا تا سال ۲۰۳۰، حدود ۲۵ درصد از واحدهای پولی كشورها بر حسب ارزهای دیجیتالی خواهد بود. وی اضافه كرد: افزایش محبوبیت و ارزش ارزهای مجازی سبب شده است نادیده گرفتن آن ها غیر ممكن باشد.

اخیرا متخصصان اقتصادی بانك" گلدمن ساكس" در تضادی آشكار با موضع قبلی خود كه قیمت های ارزهایی چون بیت كوین را حبابی خوانده بودند در مقاله ای در روزنامه " نیویورك تایمز" نوشتند: بیت كوین می تواند در صورت استفاده به شكل پول هم موفق باشد.

متخصصان معتقدند ارزهای مجازی در اقتصادهای دارای مشكلاتی چون كمبود شعب و تعداد بانك و خدمات مالی و هم كشورهایی كه به علت تورم بالا شاهد كاهش شدید ارزش پول ملی خود هستند، می توانند بسیار كارآمد باشند. هم چنین به قول آقای فری، از آنجائیكه ارزهای مجازی مشكلات حمل و نگهداری پول های كنونی را ندارند، می توانند سازگاری موثرتری با جنبه های زندگی مدرن داشته باشند.

با این حال ارزهای مجازی دارای مشكلات مخصوص به خود هستند و با عنایت به موارد مخربی كه می گردد در آن ها از ارزهای مجازی بهره برد لازم است سرمایه گذاران در معاملات ارزهای مجازی با احتیاط بیشتری رفتار كنند.
1396/12/28
20:08:30
5.0 / 5
4554
تگهای مطلب: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب