كشف حفره امنیتی در لوازم خانگی هوشمند

كشف حفره امنیتی در لوازم خانگی هوشمند عصر لینك: این روزها تنها كامپیوتر ها با خطر هك شدن مواجه نمی باشند و محققان پژوهشگاه نگرب موفق به شناسایی صدمه پذیری شده اند كه امنیت خیلی از لوازم خانگی هوشمند را زیر سوال می برد.به گزارش عصر لینك به نقل از دیجیتال ترندز، این بررسی ها نشان داده است كه محصولاتی همچون ابزار كنترل و پایش نوزادان و اطفال، دوربین های امنیت خانگی، زنگ های هوشمند در، قفل های هوشمند و ترموستات های جدید همگی به دلیل وجود یك مشكل امنیتی توسط هكرها قابل سواستفاده بوده و نفوذ در آنها ممكن است.
این حفره امنیتی دسترسی به كلمات عبور درنظر گرفته شده برای این محصولات را ممكن می كند. در یك بررسی صورت گرفته بر روی ۱۶ مدل مختلف از لوازم خانگی هوشمند مشخص شد كلمه عبور ۱۴ وسیله از این دست قابل شناسایی است و برای این كار تنها به صرف ۳۰ دقیقه وقت نیاز است.
علاوه بر این پس از هك كردن هر یك از این وسایل می توان آنها را به شبكه های بوت نت متصل كرد و از این وسایل برای طراحی حملات هكری بر ضد دیگر ابزار و وسایل بهره گرفت.
وجود چنین مشكلی در محصولات خانگی هوشمند می تواند روند استفاده كاربران از ابزار مبتنی بر اینترنت اشیا را كند كرده و علاقه به استفاده از محصولات پیشرفته قابل اتصال به اینترنت را كم كند.
هكرها می توانند از همین صدمه پذیری برای پخش ناگهانی موسیقی بر روی ابزار كنترل نوزادان، خاموش كردن ترموستات، روشن و خاموش كردن دوربین های امنیتی و غیره سواستفاده كنند. البته سواستفاده از صدمه پذیری یادشده تنها در صورت دسترسی فیزیكی به دوربین ها و ترموستات ها و غیره ممكن است.
محققان می گویند تا زمان حل این مشكل توسط شركت های سازنده كاربران باید محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا را تنها از شركت های شناخته شده خریداری كنند و از استفاده از كلمات عبور ساده و مشترك میان چندین وسیله اجتناب كنند. كاربران همینطور باید نرم افزارهای این محصولات را به صورت مرتب به روز كنند.

1396/12/26
15:26:20
4692
5.0 / 5
تگهای مطلب: ابزار , اینترنت , دوربین , هك
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب