مایكروسافت اعلام كرد

ساده سازی و تسهیل اینترنت اشیاء برای همه

ساده سازی و تسهیل اینترنت اشیاء برای همه عصر لینك: مایكروسافت بر این باور است كه به كارگیری اینترنت اشیاء در كشورهای جهان باید تسهیل شده و جهت استفاده عموم مردم امكان پذیر شود.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، اینترنت اشیاء (IoT) به مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.

این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
راشمی میسرا – مدیر بخش هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در شركت مایكروسافت – اخیرا در گفت وگویی عنوان كرده است كه اینترنت اشیاء هنوز در خیلی از كشورهای جهان مورد استقبال و استفاده قرار نگرفته است و كاربران در سطوح امروزی باید متحمل رنج و سختی های بسیاری شوند تا بتوانند از سرویس ها و خدمات هوشمند شهر خود بهره مند شوند.

وی معتقد می باشد كه باید اینترنت اشیاء ساده سازی و تسهیل شود تا همه كاربران بتوانند در هر كسب و كاری كه لازم دارند، از آن استفاده كنند كه این امر مسلتزم تلاش دولت ها و شهرداری هاست ولی به تحولات و پیشرفت های عظیمی در كشورها منجر خواهد شد.

او همینطور ادامه داد: اینترنت اشیاء و توسعه آن هنوز به نقطه مطلوب و قابل قبول خود نرسیده است و هم اكنون نیازی جدی حس می گردد كه به بالاترین سطح از هوش مصنوعی مبتنی بر خدمات ابری دست یابیم.

مایكروسافت اعتقاد دارد پیاده سازی و به كارگیری اینترنت اشیاء باید ساده باشد و اتصال وسایل، انجام تنظیمات و استفاده از امكانات آن باید برای همه افراد امكان پذیر شود.

اینترنت اشیاء در وهله اول در استفاده از زمان باعث صرفه جویی می گردد كه به تبع آن در حوزه های مربوط به انرژی هم صرفه جویی اتفاق می افتد. این فناوری می تواند در ساختمان ها و مجتمع های بزرگ جهت استفاده درست و تنظیم مصرف انرژی، در كنترل سیستم های هوشمند، سلامت و بهداشت، ترافیك، كشاورزی، حمل و نقل و هم مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرعامل مایكروسافت هم درحین معرفی زیست بوم اینترنت اشیاء این شركت در كنگره جهانی موبایل MWC ۲۰۱۸ بارسلون اظهار نمود: بر مبنای برآوردهای بعضی از پژوهش ها تا سال۲۰۲۰ میلادی، یعنی دو سال آینده، در هر ساعت بیش از یك میلیارد دستگاهی كه به اینترنت اشیاء مجهز است، به شبكه اینترنت متصل خواهند شد. با اینكه این مساله بعنوان یك فرصت بزرگ خویش را نمایان می كند اما با این حال چالش هایی هم به همراه دارد. ازاین رو ما به یك اكوسیستم بسیارگسترده نیازمند خواهیم بود.

اندرس اسكریبانو - مدیرتجاری اینترنت اشیا مایكروسافت - ضمن اشاره به صحبت های قبلی مسئولان و مقامات مایكروسافت، تصریح كرد: ظرفیت اینترنت اشیاء در جهان تا بی نهایت می رود اما نكته حائز اهمیت آن است كه باید گام به گام پیش روی كند. اتصال، گردآوری داده، پردازش و تجزیه و تحلیل و آنالیز، كه آخرین قدم آن اهمیت ویژه ای بخصوص برای كسب و كارهای اینترنتی دارد.

وی خاطرنشان كرده است كه روند طراحی و اجرای شهرهای هوشمند و اتصال دستگاه ها و خدمات به اینترنت اشیاء در تمامی كشورها باید دارای تائیدیه های جهانی باشد.
1396/12/15
14:06:40
5060
5.0 / 5
تگهای مطلب: اینترنت , خدمات , كاربر , هوشمند
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب