وزیر ارتباطات اعلام كرد

آنتن دهی بد اپراتورها در مترو

آنتن دهی بد اپراتورها در مترو به گزارش عصر لینك وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه در متروی تهران كه روزانه جمعیت زیادی را جابه جا می كند، یك اپراتور آنتن دهی دارد ولی اپراتور دیگر آنتن دهی خوبی ندارد و مردم محروم می شوند.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در همایش تهران هوشمند كه بامداد امروز در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، اظهار نمود: حركت به سمت شهر هوشمند و هوشمندسازی شهر در سراسر كشور به گفتمان سازی نیاز دارد و این همایش ها و نمایشگاه ها می تواند بر گفتمان سازی و آشنایی دست اندركاران این عرصه با اهمیت شهر هوشمند موثر باشد.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: شهر هوشمند كالای لوكس، فرصت و موقعیت نیست بلكه لزوم حكمرانی آینده شهری بوده كه باید صورت پذیرد.

وی ادامه داد: ورود فناوری اطلاعات در عرصه های مختلف كه یكی از آن ها مدیریت شهری است، با بهبود بهره وری همراه بوده است. ازاین رو نتیجه ترویج فناوری اطلاعات و مدیریت شهری، بهبود بهره وری است كه این مهم می تواند در عرصه های مختلف وجود داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: حوزه تخصصی شهر هوشمند و تاثیر آن در زندگی بشر بعنوان الزاماتی است كه باید به آن پرداخته شود و اگر بخواهیم مدیریت منابع را بهتر و برای مردم رفاه تولید نماییم و همینطور به مبارزه با فساد و بهبود شاخص های مدیریتی بپردازیم، چاره ای جز روی آوردن به شهر هوشمند نداریم.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه شهر هوشمند، كالای لوكس، فرصت و موقعیت نیست و لزوم حكمرانی آینده شهرهاست، اظهار داشت: بخش عمده ای از رشد اقتصادی در دنیا با نگاه بهره وری بوده كه یكی از پیشران هایش حوزه فناوری است.

وی در ادامه اضافه كرد: یكی از معضلات جدی جامعه امروز ما بیكاری است و چاره ای جز حركت به سمت اشتغالزایی نداریم. درحقیقت بخش زیادی از جامعه ما بنا بر سیاست های علمی، فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند و اقبال زیادی به حوزه فناوری هم وجود دارد. به بیان دیگر جامعه امروز ما برای حل معضل بیكاری همواره به دنبال پیدا كردن راه حلی برای اشتغالزایی است و بدترین نوع اشتغالزایی برای این افراد تحصیلكرده، استخدام و پرداخت حقوق ماهیانه به آنهاست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در توسعه دیجیتال بزرگترین حركت خلاقیت است و این خلاقیت را باید برای بهبود شرایط بهره برد. به عبارت دیگر كسب و كارهایی شكل گرفته اند و شهر هم با معضلات آلودگی، ترافیكی و غیره مواجه می باشد. یعنی فضایی داریم كه با مشكلاتی مواجه بوده و از سوی دیگر فضایی داریم كه می تواند پویا و خلاق باشد. یعنی همه شرایط آماده است اما چه چیزی لازمه تولید تحول است.

آذری جهرمی در ادامه خاطرنشان كرد: این تحول تولید نمی گردد مگر با مدیریت اما در جمهوری اسلامی عادت كرده ایم كه مدیریت مان با تصدی گری دولتی آغاز شود كه این امر محكوم به شكست است. در حقیقت ما نیاز به شاخص گذاری داریم و باید شجاعانه به بیان شاخص ها بپردازیم تا بگوییم به صورت مثال گازكربونیك تولید شده روزانه در هوای تهران چقدر بوده و با توسعه شهر هوشمند به چه میزان می رسد و مشخص نماییم كه مدیریت ترافیك در چه وضعیتی است و با هوشمندسازی قصد داریم آن را به چه نقطه ای برسانیم.

وی با اشاره به اینكه این شفاف سازی اثرات مهمی دارد، اظهار داشت: یكی از این اثرات این است كه شهروندان از وضع موجود آگاه شوند و از سویی این شفافیت سازی برای نخبگان و جوانانی كه كسب و كاری بوجود آورده اند؛ حاوی پیامی خواهد بود. به عبارت دیگر برای آنها بازاری تولید خواهد شد و با این امر مبحث بیكاری حل می گردد. ازاین رو بسیار مهم است كه در برنامه توسعه شهری شاخص ها را مشخص نماییم و این امر نیاز به مطالعات دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت هایش به حوزه فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: زیرساخت ارتباطات امروز بعنوان زیرساخت توسعه سایر بخش ها مورد استفاده است. یكی از معضلاتی كه برای توسعه زیرساخت با آن مواجهیم، مشكلاتی با شهرداری ها و عدم تعریف رابطه مشخص بین رگولاتوری وزارت ارتباطات و شهرداری هاست.

او با اشاره به مشكلات مذكور اظهار داشت: بخشی از آن به مدیریت ما برمی گردد وبخش دیگری به تعاملات با مدیریت شهری مرتبط می باشد. این یعنی به علت رقابت اقتصادی، امكانات برای شهروندان محدود می گردد اظهار داشت: این امر مطلوبیت ندارد و نیازمند اصلاحات مدیریتی و تولید تعاملات با حوزه های شهری هستیم تا بتوانیم بیش ترین خدمت را به مردم انجام دهیم.

به گفته وی برای بهداشت و سلامت مردم در حوزه پخش فركانس های مخابراتی، حفظ فاصله سالم بین دكل های مخابراتی و مردم چاره ای جز پیشبرد طرح های ساماندهی نیست. در حقیقت این تعامل ها وجود نداشت كه دكلی زده شود تا همه اپراتورها از آن استفاده كنند و همچنان دكل های زیادی در آن وجود دارد كه هزینه نگهداری و تعمیر دارند و ممكن است به علت فواصلی كه از مردم دارند، سلامتی آن ها را به خطر بیندازند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از صحبت هایش به حوزه اثرگذار فیبر اشاره نمود و اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی كردیم كه متوسط سرعت دسترسی مردم به شبكه ها به حداقل ۲۰ مگابیت در ثانیه برسد و مفهوم این است كه دیگر ADSL جایگاهی در تكنولوژی روز ما ندارد و باید فیبر را تا منازل ببریم اما ظرفیت بوجود آمده هم اكنون كافی نیست زیرا مشكلاتی وجود دارد كه یكی از این مشكلات سرمایه گذاری و دیگری تعامل با شهرداری هاست. البته این رویكرد در مجموعه شهری وجود دارد تا جلسات موثری با شهرداری ها برگزار كردیم تا بتوانیم با این تعاملات تغییرات جدی در زندگی مردم و به واسطه مدل همكاری و نوع دیدگاه شهر هوشمند تولید نماییم.

جهرمی در انتها صحبت هایش اضافه كرد: البته نباید از نگاه تبلیغات و برندینگ هم غافل شد. لازم است خدمات شهری تولید شده، به درستی تبلیغ شوند و توجه نماییم كه یكی از مولفه های جدی شهر هوشمند، شهروند هوشمند است و باید شهروند از خدمات عرضه شده به او آگاه شود. 

1396/12/13
22:27:08
5.0 / 5
5006
تگهای مطلب: اپراتور , اقتصاد , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب