ابداع فناوری شناسایی چهره حتی با وجود عینك و نقاب

ابداع فناوری شناسایی چهره حتی با وجود عینك و نقاب عصر لینك: یك شركت فناوری الگوریتم تازه ای را در نرم افزار جدید شناسایی چهره خود به كار گرفته كه در صورت استفاده فرد از عینك و نقاب هم می توان هویت دقیق وی را تشخیص داد.به گزارش عصر لینك به نقل از دیجیتال ترندز، خیلی از دستگاه های مجهز به فناوری تشخیص چهره كه سبب افشای هویت كاربران می شوند، در صورت استفاده از عینك های طبی و آفتابی و همین طور نقاب دچار مشكل می شوند.
همین نقص باعث می گردد تا این سیستم های تشخیص هویت همیشه نتوانند امنیت را ارتقا بخشند و در عمل زمینه نفوذ هكرها و خرابكاران را مهیا كنند.
شركت پاناسونیك با اطلاع از همین مبحث الگوریتم تازه ای را در نرم افزار جدید شناسایی چهره خود به كار گرفته كه با استفاده از آن حتی در صورت استفاده فرد از عینك و نقاب می توان هویت دقیق وی را تشخیص داد.
پاناسونیك مدعی است كه این فناوری تازه تا ۵ برابر دقیق تر ازفناوری های موجود است. نرم افزار جدید كه WV-ASF۹۵۰ نام دارد حتی اگر فرد ۴۵ درصد از چهره اش را از دوربین برگرداند و عملا نیمی از سر خویش را به سمت دیگری برگرداند، قابل استفاده خواهد بود.
پاناسونیك هنوز در كوشش برای ارتقا و بهینه سازی این نرم افزار است تا در صورت استفاده افراد از ماسك جراحی هم بتوان هویت آنها را تشخیص داد.
انتظار می رود تا پیش از آخر سال ۲۰۱۸ نسخه نهایی این نرم افزار در دسترس بوده و قابل استفاده گردد. بررسی های موسسه ملی استانداردها و فناوری آمریكا نشان داده است پس از تكمیل WV-ASF۹۵۰ كیفیت فناوری تشخیص چهره در مجموع تا ۵۰۰ درصد ارتقا می یابد.
پایگاه داده این نرم افزار فعلا قادر به ذخیره سازی اطلاعات ۱۰ هزار چهره است كه این رقم در آینده به ۳۰ هزار چهره ارتقا می یابد.

1396/12/05
19:44:03
5.0 / 5
4833
تگهای مطلب: فناوری , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب