رتبه 22 جهانی ایران در تولید علم ژنتیک

رتبه 22 جهانی ایران در تولید علم ژنتیک عصر لینک: در کنگره ژنتیک علاوه بر برگزاری ایده بازار پژوهشگران 15 کشور دنیا آخرین یافته های خودرا ارائه می دهند.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، دکتر پورکاظمی، دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران در نشست خبری امروز، از این رویداد به عنوان یک جشنواره یاد کرد و اظهار داشت: از آنجا که این کنگره دارای مجموعه برنامه هایی از سطح دانش آموزی و تبیین مفاهیم ژنتیک تا بالاترین سطح برای متخصصان این حوزه است، بدین جهت این کنگره در قالب جشنواره برگزار می گردد.
وی با اشاره به بخش های مختلف این رویداد اظهار داشت: ژنتیک انسانی، گیاهی، جانوری، سلول های بنیادی، زیست واره ها و بانکهای ژنی از بخش های این کنگره است.
وی افزوذ: در این کنگره ۷۹۴ مقاله دریافت شد و داوری صورت گرفت. از این تعداد ۷۵۸ مقاله پذیرفته شده که ۶۴ مقاله در قالب سخنرانی و ۶۹۴ مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.
وی ادامه داد: مقالات پذیرش شده از ۷۵۸ مقاله در گرایش های تخصصی مختلفی بود که در گرایش ژنتیک انسانی ۳۷۵ مقاله، ژنتیک گیاهی ۱۸۸ مقاله، ژنتیک جانوری ۱۷۹ مقاله، ملاحظات اخلاقی و ایمنی زیستی ۲۶ مقاله، سلول های بنیادی و ریزسازواره ها ۱۵ مقاله پذیرفته شده اند.
پورکاظمی افزود: در این کنگره ۱۷ کارگاه آموزشی برگزار می گردد که تا کنون ۶ کارگاه با رویکرد انتقال فناوری و ارائه آخرین فناوری ها به پژوهشگران برگزار شده است.
دبیر علمی این کنگره ایده بازار را از دیگر بخش های این رویداد نام برد و اضافه کرد: در دومین روز این رویداد ایده های برتر منتخب ارائه و به بهترین آنها جوایزی اعطا می شود.
در این جلسه همین طور دکتر موسوی، دبیر بخش بین الملل این کنگره همین طور به رتبه ایران در عرصه علم ژنتیک اشاره و اظهار داشت: ایران در تولید علم ژنتیک در دنیا رتبه ۲۲ و در منطقه رتبه دوم را کسب کرده است.
وی با اشاره به بخش بین المللی ششمین کنگره اعلام نمود: محققانی از بیش از ۱۵ کشور دنیا همچون کانادا، اسپانیا، هلند، فنلاند، استرالیا، آمریکا، آلمان، انگلیس، نیوزلند، سوئد، مجارستان، روسیه، ترکیه، عراق، افعانستان و پژوهشگران و اندیشمندان ایرانی ارائه مقاله دادند.
بگفته وی بیست سخنران بصورت آنلاین و حضوری آخرین یافته های خودرا ارائه می دهند.
منبع:

1403/04/16
12:52:36
56
0.0 / 5
تگهای مطلب: آموزش , آنلاین , تولید , فناوری
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب