رئیس مركز تحقیقات مسكن اعلام كرد

ارزیابی ایمنی ۳۴۰۰ ساختمان مهم و حساس تا پایان تابستان

ارزیابی ایمنی ۳۴۰۰ ساختمان مهم و حساس تا پایان تابستان به گزارش عصر لینک، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت:  ارزیابی ایمنی ۳۴۰۰ ساختمان مهم و حساس تا پایان تابستان سال جاری صورت خواهد گرفت.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، محمدمهدی حیدری، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشست خبری عملکرد دولت سیزدهم در حوزه بازار مسکن که امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه برگزار شد، از اتمام ارزیابی ایمنی ۳۴۰۰ ساختمان مهم و بلند مرتبه در شهر تهران طی دولت سیزدهم اطلاع داد و اظهار داشت: از مجموع ۱۶ هزار ساختمان بلند مرتبه، در گذشته ۱۷۰۰ ساختمان مورد ارزیابی ایمنی قرار گرفته بود و در این زمان هم ارزیابی ایمنی ۳۴۰۰ ساختمان دیگر به اتمام رسید و الباقی در تابستان سال جاری در دستور کار قرار می گیرند.
حیدری اضافه کرد: در این دوره به حرایم و گسل ها اولویت داده شد، به طوریکه در دولت قبل ۶ شهر و در دولت سیزدهم ۳۲ شهر مورد مطالعه قرار گرفت و الان در انتظار ابلاغ شورایعالی معماری و شهرسازی است. همینطور فعالیتهای گوناگونی در حوزه تهیه نرم افزارهای در ارتباط با بازار مسکن در دولت سیزدهم انجام شده است.
به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، حیدری اظهار داشت: همینطور تاییدیه فنی برای سیستم ها و محصولات ساختمانی صادر گردیده است و برای ۶۵ مورد گواهینامه فنی صادر شده که نسبت به دولت قبل رشد ۱۸۰ درصدی یافته است.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ادامه به تدوین ۵۲ مورد ضوابط، افزایش نشریات از ۱۴۵ به ۲۰۶ مورد و برگزاری کلاس های آموزشی برای ۴۰۰ هزار نفر ساعت در این سه سال به جامعه مهندسین و همینطور رشد در حوزه تحقیقات اشاره نمود.
وی ضمن اشاره به راه اندازی نهضت مقاوم سازی در تهران، اظهار داشت: فرآیند نوسازی و مقاوم سازی ۶ بیمارستان در تهران انجام شده است که کار سختی است، اما به سر انجام خواهد رسید.
منبع:

1403/04/15
11:04:10
72
0.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب