رییس كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و اندونزی تاكید كرد:

هموار شدن مسیر توسعه همکاری ایران و اندونزی

هموار شدن مسیر توسعه همکاری ایران و اندونزی به گزارش عصر لینک، مسئولیت کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی کشورهای مختلف جهت استفاده از ظرفیت همه وزارت خانه ها در گسترش روابط اقتصادی با کشورهای جهان، با تصویب هیات وزیران بین اعضای دولت تقسیم و مسئولیت کشورهای اندونزی، مالزی و فیلیپین به عهده وزارت ارتباطات گذاشته شد؛ در این خصوص همزمان با سفر رئیس جمهور به اندونزی، امضای چندین سند همکاری مسیر توسعه تعاملات اقتصادی، علمی، فرهنگی، تجاری و صنعتی بین دو کشور انجام شد.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی، روز شنبه به جاکارتا سفر کرده و اعلام نمود که در این سفر در قالب کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی، بیشتر از ۱۰ سند همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی میان دو کشور به امضا می رسد. ازاین رو وی روز یکشنبه، به اتفاق - مهدی صفری - معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با برخی از تجار اندونزیایی برای گسترش روابط اقتصادی فیمابین جلسه برگزار کردند و خاطرنشان کرد که با مرتفع ساختن موانع میتوان مبادلات تجاری را به سرعت چند برابر کرد.

در ادامه این سفر زارع پور روز دوشنبه با ذوالکفلی حسن- وزیر بازرگانی اندونزی دیدار نمود. در این نشست دو طرف برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه قبل از سفر رئیس جمهوری به این کشور با یکدیگر گفتگو کردند.

در همین راستا، در ادامه و با آغاز سفر رسمی سید ابراهیم رئیسی به اندونزی، قبل از ظهر امروز سه شنبه به وقت محلی، نشست مطبوعاتی مشترک میان ریاست جمهوری با «جوکو ویدودو» رئیس جمهور این کشور، برگزار و ابراز امیدواری شد که در این سفر گامهای بلندی در جهت گسترش روابط با اندونزی برداشته شود.

همچنین اعلام گردید دو کشور در ۷۰ سال سپری شده از برقراری روابط دیپلماتیک، همواره تعاملات خوبی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و منطقه ای و بین المللی داشته اند. ایران و اندونزی زمینه ها و ظرفیتهای متنوع و فراوانی برای ارتقای سطح روابط خود دارند. همینطور ابراز امیدواری شد که این سفر بتواند در جهت گسترش تعاملات فیمابین دو کشور بزرگ و قدرتمند اسلامی در منطقه و جهان تاثیرات سازنده ای داشته باشد و آثار آن با سفر متقابل رئیس جمهور اندونزی به تهران کامل شود.
در همین راستا زارع پور اخیرا با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی در رابطه با سفر اخیر خود و همکاریهای انجام شده اظهار نمود: با عنایت به سفر هفته جاری ریاست محترم جمهور به اندونزی، از هفته ها و حتی ماه ها قبل، با تلاش وزارت امور خارجه، دستگاههای اجرایی مختلف و همکارانم در قسمت بین الملل وزارت خانه، اسناد همکاری لازم برای گسترش روابط با این کشور تهیه شد.
وی که برای نهایی کردن این اسناد و فراهم کردن مقدمات اجرای آنها به اندونزی سفر کرده اعلام نمود که دیدار با تجار و بازرگانان این کشور، ملاقات با مسئولین و وزرای ذیربط و جلسات کاری مختلف برای هماهنگی سفر ریاست محترم جمهور همچون برنامه های این سفر بوده و انصافاً همکاران سفارت، معاون محترم دیپلماسی اقتصادی رئیس جمهور و همکاران بخشهای مختلف زحمات زیادی برای هماهنگی این سفر متقبل شده اند که به همه آنها خداقوت عرض می کنم.
رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و اندونزی تصریح کرده است که ان شاالله با سفر ریاست محترم جمهوری و امضای چندین سند همکاری، مسیر توسعه تعاملات اقتصادی، علمی، فرهنگی، تجاری و صنعتی بین دو کشور هموار خواهد شد.

منبع:

1402/03/03
14:44:30
0.0 / 5
256
تگهای مطلب: اقتصاد , سفارت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب