حذف چند اپلیکیشن ایرانی توسط گوگل پلی

حذف چند اپلیکیشن ایرانی توسط گوگل پلی به گزارش عصر لینک، بررسی ها از آن حکایت می کند گوگول پلی بار دیگر چند اپلیکیشن ایرانی را حذف کرده است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، برخی از کاربران اعلام نموده اند اپلیکیشن هایی مانند اسنپ، تپسی، سه پیام رسان ایرانی سروش، بله و آی گپ از گوگل پلی حذف شده اند و بررسی ها نشان داده است که نه تنها خود اپلیکیشن ها از گوگل پلی حذف شده اند بلکه به صورت کلی اکانت متعلق به این شرکت ها هم از گوگل پلی حذف گردیده است.

حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از ۲۴ آبان برای برخی از کاربران رخ داده و بعضی از آنها هم امروز حذف شده اند و بررسی های اولیه نشان داده است که گوگل به علت تحریم این اپلیکیشن ها را حذف کرده است.

گفتنی است طی هفته های گذشته یک پیام رسان ایرانی از جانب گوگل پلی حذف شده بود. مدیر این پیام رسان داخلی در توضیح این مساله گفته بود از زمان شروع این مساله، سه بار به گوگل ایمیل ارسال شده که فقط یک مرتبه پاسخ دادند و گفتند طی ۴۸ ساعت بررسی و اعلام می کنند؛ اما به نظر می آید پاسخ های آنها از پیش تعریف شده بوده و در زمینه دریافت پاسخ با عنایت به نامه نگاری های انجام شده امیدوار نیستند.

طبق این گزارش ایجاد محدودیت شرکتهای خارجی و فروشگاه های آنلاین آمریکایی برای اپلیکیشن های ایرانی حدودا از سال ۱۳۹۶ آغاز شد؛ زمانی که اپل تنها چند ماه بعد از گشودن درهای فروشگاه آنلاین خود به اپلیکیشن های ایرانی در سپتامبر ۲۰۱۶، با فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم ضد ایران، برخی اپلیکیشن های ایرانی را از اپ استور حذف نمود.

موضوع حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور حل نشده بود که گوگل هم به فاصله ی دو هفته بعد از اپل و در اقدامی مشابه، نرم افزارهای ایرانی را از گوگل پلی -فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اندرویدی- با توجیه مشابه تحریم های دولت آمریکا ضد ایران حذف نمود.

درباره علت حذف این اپلیکیشن ها، موارد گوناگونی عنوان شد، یکی از این موارد تحریم ها بود و مدیران بعضی از این اپلیکیشن ها، به ایمیل گوگل در خصوص نداشتن امکان استفاده از گوگل پلی به علت بند ۱۶.۵ قوانین توسعه دهندگان اشاره کرده بودند، بندی که می گوید «محصولاتی که روی گوگل پلی قرار می گیرند امکان دارد مشمول قوانین صادرات، تحریم و مقررات ایالات متحده و دیگر حوزه های قضایی باشند».

گرچه با آغاز ریاست جمهوری جو بایدن و احتمال بازگشت امریکا به برجام این امیدواری وجود داشت که شاید سرنوشت متفاوتی برای شرکتهای فناوری در ایران رقم بخورد، اما حذف پلت فرم ها و اپلیکیشن های ایرانی نشان داده است این مشکلات ناعادلانه تحریمی ضد شرکتهای ایرانی همچنان ادامه دارد.

منبع:

1401/08/26
12:27:40
0.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب