وزارت ارتباطات اعلام كرد؛

قطعی ارتباطی در پیاده روی اربعین وجود ندارد

قطعی ارتباطی در پیاده روی اربعین وجود ندارد عصر لینک: با تمهیدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات علاوه بر این که خدمات ارتباطی در راه پیاده روی اربعین برقرار است، پست بانک نیز به زوار خدمات بانکی ارائه می کند.به گزارش عصر لینک به نقل از وزارت ارتباطات، باتوجه به اهمیت وجود ارتباط پایدار در زمان برگزاری مراسم پباده روی اربعین، بر این اساس علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با بیان آمادگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان اظهار داشت: هم اکنون هیچ نوع مشکل ارتباطی وجود ندارد و با رصد شبکه های ارتباطی و مستقر کردن تیم های عملیاتی و فنی برای ارائه خدمات مطلوب و باکیفیت به زائران اربعین حسینی تلاش می نماییم.
وی با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به حضور مستمر مدیران در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه اشاره کرد: در صورت بروز هر گونه مشکل ارتباطی در سریع ترین زمان ممکن رفع می شود.
صالح نساج اضافه کرد: امسال با پیش بینی ها و بررسی های انجام شده علاوه بر سایت های ثابت تلفن همراه تعداد ۱۵ سایت سیار در مسیرها، مواکب و پایانه های شلمچه و چذابه توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نصب و افتتاح شد.
وی با اشاره به ایجاد بستر فیبرنوری در چذابه و شلمچه بمنظور افزایش پهنای باند شبکه ارتباطی استان جهت پوشش حداکثری ارتباطات صوت و دیتای زوار اربعین حسینی اشاره کرد: مسیر جایگزین فیبرنوری نیز در این مرزها در نظر گرفته شده تا در صورت قطعی ارتباط از فیبر جایگزین استفاده گردد.
تمهیدات ارتباطی در مرز شلمچه
از آنجا که موکب ها نقش مهمی را برای زوار ایفا می کنند بدین سبب مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از ارائه اینترنت رایگان توسط شرکت ایرانسل در مواکب و پایانه ها آگاهی داد.
وی به نصب و راه اندازی ۲۰ دستگاه تلفن همگانی رایگان در هر دو مرز، راه اندازی و برگزاری ۸ موکب خدمت رسان توسط ادارات تابعه در استان، شرکت مخابرات منطقه خوزستان و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برای ارائه خدمات به زوار و استقرار کارشناسان مرتبط بصورت شبانه روزی و ۵ شعبه و باجه بانکی شهری و روستایی پست بانک برای ارائه خدمات ارزی به زوار در استان اشاره نمود.
صالح نساج اظهار داشت: بمنظور ارائه خدمات ارتباطی و راهنمایی و اطلاع رسانی لازم برای رفع مشکلات مشترکان، باجه های امور مشترکین با حضور کارشناسان فنی توسط همه اپراتورهای تلفن همراه در مسیرهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه به راه افتاده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با تأکید بر حساسیت و اهمیت بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در اربعین حسینی و بمنظور جلوگیری از حادثه احتمالی، قرار شد هرگونه حفاری در همه مسیرها به خصوص در مسیرهای شبکه فیبرنوری با هماهنگی ستاد اربعین استان صورت گیرد.
احداث چهار سایت ارتباطی جدی
استان آذربایجان غربی برای اولین بار پذیرای زوار اربعین است. بدین سبب برنامه هایی برای پذیرایی از زائران اربعین را در دستور کار قرار داده است. مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات آذربایجان غربی اظهار داشت که با هدف تسهیل در ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زوار اربعین، چهار سایت ارتباطی جدید راه اندازی و ظرفیت یک سایت ارتباطی ایرانسل افزایش پیدا کرد.
قاسم جلیلی نژاد با اشاره به پروژه توسعه ارتباطی منطقه مرزی تمرچین با هدف تسهیل در ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زوار اربعین بیان کرد: پروژه توسعه پوشش ارتباطی منطقه مرزی تمرچین، شامل راه اندازی چهار سایت ارتباطی جدید و افزایش ظرفیت یک سایت ارتباطی موجود در این منطقه است که طی فقط ۱۵ روز، توسط ایرانسل، انجام شده و به بهره برداری رسیده است.
وی همین طور از راه اندازی ۳ شعبه و یک باجه پست بانک برای ارائه خدمات ارزی به زوار اربعین حسینی در آذربایجان غربی آگاهی داد که زوار اربعین می توانند با ارائه مدارک شامل؛ کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی نسبت به دریافت حداکثر مبلغ ۱۰۰ دلار یا ۱۵۰ هزار دینار عراق با نرخ توافقی از شعب و باجه های بانکی مذکور اقدام نمایند.
مجید فرخی مدیرکل پست آذربایجان غربی نیز از راه اندازی باجه سیار ارائه خدمات پستی در مرز تمرچین آگاهی داد و اظهار داشت: این باجه تا زمان خروج زوار از مرز به آنها خدمات رسانی می کند.
ارتقاء خدمات ارتباطی
با توجه به این که استان قم، جزو استانهای هدف دوم اعلامی از طرف ستاد مرکزی اربعین است، در این میان مدیرکل ارتباطات این استان از ارتقاء پوشش ارتباطی در محل اسکان زائران در مسجد جمکران و افزایش پوشش آزادراه قم - گرمسار آگاهی داد.
جواد غلام پور با اشاره به همکاری اپراتورهای تلفن همراه اضافه کرد: با همکاری اپراتور دوم، یک ایستگاه سیار در راه مسجد جمکران راه اندازی شده و ظرفیت پهنای باند نیز در اطراف حرم و مسجد جمکران بالا رفته است.
وی اضافه کرد: همین طور پوشش ارتباطی آزادراه قم - گرمسار جهت رفاه حال زائران اربعین ارتقا یافته است. غلام پور افزود: ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مواکب ورودی شهر، تامین زیرساخت های اپراتورهای تلفن همراه در اطراف حرم، امکان ارتباط سامانه های تمامی کمیته های عضو ستاد مرکزی اربعین حسینی به سامانه جامع اربعین، ارسال پیامک در ورودی های شهر به زوار ورودی را از با اهمیت ترین اقدامات در روزهای اربعین بیان کرد.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم با اشاره به برگزاری چهار جلسه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: با تشکیل ستاد اربعین پست استان بصورت میانگین یک هزار گذرنامه نیز در استان توزیع می شود.
برقراری ارتباطات پایدار صوت و دیتا در گلوگاه همدان
استان همدان همچون استان هایی است که در راه زوار اربعین قرار دارد و یکی از مسیرها برای رسیدن به کشور عراق سه راهی همدان، صالح آباد و اسدآباد پس از پلیس راه است، بر این اساس ماهیار عطار سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان اظهار داشت: این مسیر قبل از این دارای نقطه کور ارتباطی بود که شرکت مخابرات منطقه همدان با برقراری ارتباطات سیار در محل مذکور این مشکل را برطرف کرد.
وی اشاره کرد: تمامی مسیرهای مواصلاتی و اصلی اربعین دارای تکنولوژی حداقل نسل سوم تلفن همراه هستند.
با توجه به حضور میلیونی زائران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمینه ارائه خدمات ارتباطی را از چندین ماه قبل آغاز نموده است تا افراد با کمترین مشکل در این مراسم حاضر باشند.
گفتنی ست که استانهای ایلام، کرمانشاه و کردستان نیز تمهیدات ارتباطی ویژه برای زوار تدارک دیده اند را اینجا مشاهده است.


منبع:

1401/06/23
10:52:06
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب