آخرین آمار از سهم گوشیهای هوشمند در بازار

آخرین آمار از سهم گوشیهای هوشمند در بازار سامسونگ با 23.4 درصد از سهم بازار گوشیهای هوشمند، به تسلط خود در بازار جهانی گوشیهای هوشمند ادامه می دهد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، سامسونگ برای سال ها پیشروترین تولیدکننده گوشیهای هوشمند بوده است و این شرکت همچنان به تسلط خود بر بازارهای جهانی ادامه می دهد، کمااینکه این غول کره جنوبی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در بالای جدول باقی ماند.


طبق آخرین گزارش شرکت بین المللی داده (IDC)، سامسونگ با ۲۳.۴ درصد سهم بازار و فروش ۷۳.۶ میلیون دستگاه در سه ماهه اول ۲۰۲۲، پیشرو در تولید گوشی هوشمند در سطح جهان باقی ماند. هرچند فروش سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۲۲، نشان دهنده کاهش ۱.۲ درصدی نسبت به سال قبل است، برای اینکه این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، ۷۴.۵ میلیون دستگاه فروخته بود.
اپل با ۱۸ درصد سهم بازار و مجموع فروش ۵۶.۶ میلیون آیفون از ژانویه تا مارس ۲۰۲۲، جایگاه دوم را به خود مختص کرده است. برخلاف سامسونگ، اپل در سه ماهه اول امسال، ۲.۲ درصد رشد فروش داشته است.
شیائومی، اوپو و ویوو به ترتیب در جایگاه های سوم، چهارم و پنجم قرار دارند. شیائومی با ۳۹.۹ میلیون محموله، ۱۲.۷ درصد بازار را تصاحب کرد در صورتیکه اوپو ۲۷.۴ میلیون دستگاه را برای ۸.۷ درصد سهم بازار به فروش رساند. ویوو با فروش ۲۵.۳ میلیون دستگاه، سهم بازار ۸.۱ درصدی داشت.
این سه سازنده چینی هم مشابه سامسونگ، در مقایسه با زمان مشابه سال قبل، کاهش فروش گوشیهای هوشمند را نشان می دهند، ویوو با کاهش شدید ۲۷.۷ درصدی، بعد از آن اوپو ۲۶.۸ درصدی و شیائومی با ۱۷.۸ درصد کاهش مواجه گشتند. این شرکتها در بازار به سبب مشکلات زنجیره تامین اجزای اصلی ساخت گوشیهای هوشمند با مشکل مواجهند. همین طور قسمتی از کاهش تقاضای مصرف کنندگان به سبب شرایط اقتصادی فعلی و تورم جهانی است.1401/04/21
10:07:24
0.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب