پروژه محرمانه گوگل برای ساخت هدست واقعیت افزوده

پروژه محرمانه گوگل برای ساخت هدست واقعیت افزوده عصر لینک: گوگل سرگرم ساخت یک هدست واقعیت افزوده تحت نام ˮپروژه آیریسˮ است که می خواهد در سال 2024 عرضه نماید.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، گوگل ممکنست هدست واقعیت مجازی "دی دریم" را سالها قبل کنار گذاشته باشد اما به مفهوم آن نیست که از کار روی ساخت هدستها بطور کلی انصراف داده است. منابع آگاه مدعی شدند گوگل درحال ساخت یک هدست واقعیت افزوده تحت نام "پروژه آیریس" است که می خواهد در سال ۲۰۲۴ عرضه نماید. این دستگاه پوشیدنی از یک پردازنده سفارشی گوگل و دوربینهای ردیابی چهره بیرونی بهره برده و با اندروید کار می کند. البته باتوجه به آگهی های استخدام، یک سیستم عامل سفارشی خواهد داشت. همین طور برای فائق آمدن بر محدودیتهای نیروی پردازش هدست، احیانا به یک رندر مبتنی برابر متکی خواهد بود.

کِلِی باوور، مدیر پروژه استارلاین بر این پروژه به شدت محرمانه نظارت دارد. منابع آگاه اعلام کردند تیم هدست واقعیت افزوده گوگل شامل اسکات هافمن، سازنده دستیار گوگل، شهرام ایزدی، مدیر ARCore و مارک لوکفسکی، مدیر سابق توسعه سیستم عامل داخلی شرکت مِتا هستند. تصور می رود واحد پیکسل هم در بخشهایی از کار سخت افزاری مشارکت دارند.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در اکتبر گفته بود واقعیت افزوده حوزه بزرگی برای سرمایه گذاری برای این شرکت است. تصور می رود این هدست در مراحل اولیه ساخت باشد و استراتژی بازار واضحی ندارد و بدین جهت هدف عرضه در سال ۲۰۲۴ ممکنست قطعی نباشد.

بر اساس گزارش انگجت، عرضه هدست از طرف گوگل که قبل از این در این عرصه ناکامی را تجربه کرده است، ممکنست غیرمنتظره به نظر برسد اما باتوجه به چشم انداز درحال تحول، شوکه کننده نیست. شایعه شده که اپل هم ممکنست درحال ساخت یک هدست واقعیت ترکیبی باشد در صورتیکه مِتا به دنبال ساخت سخت افزار واقعیت افزوده و دنیای مجازی (متاورس) است. اگر گوگل نخواهد سخت افزار واقعیت افزوده یا پلت فرم مناسب آنرا عرضه نماید ممکنست در این عرصه از رقیبانش عقب بیافتد حتی اگر با توسعه این فناوری سالها فاصله داشته باشیم.

منبع:

1400/11/01
12:29:36
0.0 / 5
345
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب