اینتل در چین خودرو های خودران تولید می کند

اینتل در چین خودرو های خودران تولید می کند به گزارش عصر لینک واحد تولید خودرو های خودران شرکت اینتل معروف به موبایل آی از همکاری با شرکت چینی زیکر برای تولید اتومبیل های خودران اطلاع داده است.به گزارش عصر لینک به نقل از رویترز، مقرر است این خودرو های خودران در چین تولید شوند و از سال ۲۰۲۴ در دسترس و قابل خریداری باشند.
این شرکت ها که در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۲۲ حضور دارند، همچون خودرو های سطح ۴ خودران هستند. این بدان معنا است که در خودرو های مورد اشاره کماکان فرمان نصب می شود و رانندگان هم باید گواهینامه رانندگی داشته باشند، اما خودرو های مورد اشاره در اغلب شرایط و موقعیت ها بدون احتیاج به دخالت انسان قادر به مسیریابی و حرکت هستند.
در این خودرو ها از تراشه های EyeQ ۵ شرکت موبایل آی استفاده شده و همینطور داده های نقشه خوانی این شرکت هم حرکت خودرو های مورد اشاره را در جاده ها تسهیل می کند.
اینتل در سالهای اخیر سرمایه گذاری های گسترده ای در زمینه راه اندازی کارخانه های تولید تراشه و مشارکت در زمینه تولید خودرو های خودران به عمل آورده و چین را هم بعنوان یک بازار بزرگ خودرو جدی گرفته است. شرکت چینی جیلی هم که با سرعت درحال افزایش سهم خود در بازار داخلی است، می خواهد وارد بازار خودرو های خودران شده و به دنبال حضور در بازارهای کره جنوبی و چین هم هست.


منبع:

1400/10/16
11:58:32
0.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب