نکاتی که باید در ایام آینده بازار رمزارزها زیر نظر داشت

نکاتی که باید در ایام آینده بازار رمزارزها زیر نظر داشت یک کارشناس بازار رمزارزها با بیان اینکه بین تحرکات قیمتی بیتکوین و شرایط فاندامنتال بیتکوین اختلاف بسیاری افتاده است، اظهار داشت: با این وجود، قیمت بیتکوین ثابت مانده اما فاکتورهای فاندامنتال بیتکوین وضعیت بسیار خوبی دارند.


احسان عاشوری در گفت و گو با ایسنا، با طرح این سوال که در این شرایط ثابت بازار رمزارزها، سوال اصلی این است که آیا بیتکوین جذابیتش را برای سرمایه گذاران عادی از دست داده است؟ اظهار داشت: نکته ی دیگری که نباید نادیده گرفته شود این است که بین تحرکات قیمتی بیتکوین و شرایط فاندامنتال بیتکوین اختلاف بسیاری افتاده، از طرفی قیمت بیتکوین ثابت مانده اما فاکتورهای فاندامنتال بیتکوین وضعیت بسیار خوبی دارند. به هر ترتیب همه چیز که فعلا آرام است و رمزارزها چیزی برای غافلگیر کردن ندارند.
بازار سهام آمریکا احیانا در شش ماه آتی روند صعودی خواهد داشت
وی با اشاره به نخستین نکته ضروری که باید در ایام آینده زیر نظر داشت، اضافه کرد: سیاست جدید بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره می تواند سبب یک آشوب نسبی در ماه های پیش رو شود. فدرال رزرو آمریکا برای امسال دو افزایش نرخ بهره را برنامه ریزی نموده است و توانایی بازارهای مالی در جذب این سرمایه، می تواند یک آزمون کلیدی برای عملکرد آنها باشد. به احتمال زیاد بیتکوین در این دوره نوسان های زیادی خواهد داشت، که این مسئله هم می تواند به سبب نوسانات بازار سهام باشد و هم به سبب اصلاحات فدرال رزرو آمریکا.
سطوح مقاومتی و حمایتی بیت کوین
این کارشناس بازار رمزارزها، افزود: اگر بخواهیم نگاهی به سطوح مقاومتی و حمایتی بیتکوین بیندازیم، باید بگوییم که سطح ۴۸ هزار دلار، حدودا یک دیوار نازک شمرده می شود. صعود به بالاتر از مقاومت ۴۸ هزار دلاری می تواند شروع یک افزایش قیمت جدید برای بیتکوین باشد. مقاومت مهم بعدی بیتکوین در نزدیکی ۴۸٫۵۰۰ دلاری قرار دارد و در صورت عبور از آن قیمت بیتکوین می تواند در کوتاه مدت به ۵۰ هزار دلار برسد. در سمت مقابل، در صورتیکه قیمت بیتکوین از مقاومت ۴۸ هزار دلاری عبور نکند، احتمالاً به سطح حمایتی ۴۶٫۴۰۰ دلاری خواهد رسید. نخستین سطح حمایتی اصلی بیتکوین نیز در نزدیکی ۴۶٫۱۰۰ دلار قرار دارد.
روند قیمت پایداری شروع شده است
عاشوری با اعلان اینکه معیارهای آنچین (درون شبکه ای) بیتکوین از یک روند قیمتی پایدار خبر می دهند، اظهار داشت: هم اکنون شاخص SOPR (که نشان دهنده سود خروجی مصرف شده است) به زیر یک رسیده است. این یعنی کسانی که درحال فروش بیتکوین هایشان در ضرر بوده اند، کم شده اند. بطور معمول وقتی چنین اتفاقی می افتد، روند قیمت پایداری آغاز می شود. سرمایه گذاران بلندمدت نیز همچنان در نفروختن بیتکوین های خود ثابت قدم هستند.
ماینرهای بیتکوین علاقه ای به فروش ندارند
وی با اعلان اینکه معیارهای فاندامنتال هیچ گاه به این اندازه خوب نبوده اند، اشاره کرد: یکی از نکات بسیار امیدوارکننده این است که با وجود بازگشت قیمت بیتکوین از ۶۹ هزار دلار، ماینرهای بیتکوین علاقه ای به فروش ندارند و در حال انباشت هستند. در عین حال نرخ هش شبکه بیتکوین در بالاترین میزان خود قرار دارد. این مساله آخرین بار در ماه مارس و آپریل سال گذشته، پیش از ممنوعیت های کشور چینی مقابل رمزارزها، که سبب ریزش قیمتی شد، اتفاق افتاده بود.
این بار «ترس شدید» چقدر باقی خواهد بود؟
این کارشناس بازار ارزهای دیجیتال با اعلان اینکه شاخص ترس و طمع در ابتدای سال ۲۰۲۲ در وضعیت ترس شدید قرار دارد، اظهار داشت: هم اکنون سرمایه گذاران حتی نسبت به نوسان های کوچک نیز حساس هستند و سریع واکنش نشان می دهند. البته میزان این شاخص نسبت به هفته گذشته هشت واحد بالا رفته است. از دید تاریخی تا حالا سابقه نداشته است که شاخص ترس و طمع به مدت طولانی در این محدوده باقی بماند. حالا نیز احیانا وضعیت ترس فقط در یک دوره ۳۰ روزه محدود شود.1400/10/15
10:41:24
0.0 / 5
119
تگهای مطلب: دیجیتال , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب