ممنوعیت صادرات جاسوس افزار رژیم صهیونیستی به عربستان و امارات

ممنوعیت صادرات جاسوس افزار رژیم صهیونیستی به عربستان و امارات به گزارش عصر لینک رژیم صهیونیستی به دنبال نگرانی از سوءاستفاده از ابزار هک فروخته شده توسط شرکت NSO Group، لیست کشورهایی که می توانند فناوریهای سایبری را خریداری کنند را کم کرد.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، روزنامه مالی صهیونیستی "کالکالیست" به نقل از منابع آگاه گزارش کرد مکزیک، مراکش، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در بین کشورهایی هستند که حالا اجازه ندارند فناوری سایبری از رژیم صهیونیستی وارد کنند.

وزارت دفاع رژیم صهیونیستی در واکنش به این گزارش، در اطلاعیه ای اعلام نمود زمانی که موارد استفاده قید شده در مجوزهای صادرات نقض می شود، اقدامات مناسبی را انجام می دهد اما لغو شدن مجوزها را تایید نکرد.

رژیم صهیونیستی از ژوئیه بعد از اینکه سازمانهای خبری بین المللی اعلام نمودند نرم افزار پگاسوس شرکت NSO Group برای هک تلفن روزنامه نگاران، مقامات دولتی و کنشگران حقوق بشر در کشورهای گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است، برای کنترل صادرات جاسوس افزار تحت فشار قرار گرفته است.

این گزارشها موجب شد رژیم صهیونیستی سیاست صادرات سایبری که تحت نظارت وزارت دفاع قرار دارد را بازنگری کند.

مراکش و امارات متحده عربی که روابطشان با رژیم صهیونیستی را سال قبل نرمال سازی کردند و همین طور عربستان سعودی و مکزیک در بین کشورهایی هستند که بر اساس گزارش سیتیزن لَب دانشگاه تورنتو و عفو بین الملل، گفته می شود در آنها از پگاسوس برای جاسوسی سیاسی استفاده شده است.

شرکت NSO Group منکر ارتکاب عمل خلاف شده و اعلام نموده که ابزارهایش را تنها به دولتها و سازمانهای اجرای قانون می فروشد و تمهیداتی را برای جلوگیری از سوءاستفاده پیش بینی کرده است.

مقامات آمریکایی ماه جاری این شرکت را به سبب فروش جاسوس افزار به دولتهایی که از آن سوءاستفاده کرده اند، در فهرست سیاه تجاری قرار داد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت NSO Group با شکایتها و انتقادهایی از طرف شرکتهای فناوری بزرگ آمریکا روبرو شده که این شرکت را متهم کرده اند مشتریان آنها را در معرض هک قرار داده است. اپل تازه ترین شرکتی است که از این شرکت اسرائیلی شکایت کرده است.
1400/09/07
13:43:53
0.0 / 5
244
تگهای مطلب: ابزار , حقوق , سایبر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب