كشف ۶۰۰ میلیون دلار مبادلات غیرقانونی ارزهای مجازی در كره جنوبی

كشف ۶۰۰ میلیون دلار مبادلات غیرقانونی ارزهای مجازی در كره جنوبی عصر لینك: كره جنوبی در اقدامی كه از تشدید نظارت های این كشور برروی ارزهای مجازی دارد، یك شبكه مبادلات غیرقانونی ارزهای مجازی به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار را كشف كرد.


به گزارش عصر لینك به نقل از رویترز، دفتر خدمات گمركی كره جنوبی در بیانیه ای اعلام نمود جرائم مبادلات ارزی به ارزش حدود ۶۳۷.۵ میلیارد وون ( ۵۹۶.۰۲ میلیون دلار) شناسایی شده است. در این بیانیه كه تاكیدی بر تلاش های روزافزون سئول برای مقابله با مبادلات غیرقانونی دارایی های دیجیتال به حساب می آید آمده است: دفتر خدمات گمركی بعنوان بخشی از نیروی عملیاتی دولت، به دقت به دنبال مبادلات ارزی غیرقانونی با استفاده از ارزهای مجازی است.
گمرك اعلام نمود مبادلات غیرقانونی ۴۲۷.۳ میلیارد وونی، بخش بزرگی از جرایم ارزهای دیجیتالی را تشكیل داده است، اما از جزئیات اقدام مقامات درباره این تخلف سخنی به میان نیاورد. در حالیكه خیلی از مردم كره جنوبی نظیر دانشجویان و زنان خانه دار با وجود هشدارهای سیاست گذاران جهانی درباره حباب بازارهای ارز مجازی به این بازار آشفته روی آورده اند، این كشور موضعی سخت درباره تنظیم مقررات مبادلات ارزهای مجازی اتخاذ نموده است.
مقامات برای جلوگیری از استفاده از ارزهای مجازی به منظور پولشویی و سایر جرائم، تنها به حساب های دارای مالك مشخص اجازه می دهند در معاملات ارزهای مجازی استفاده شوند. گمرك اعلام نموده است در میان نقض قوانین صورت گرفته مواردی از ارسال ۵۳.۷ میلیارد وون از سوی سرمایه گذاران ژاپنی به شركایشان در كره جنوبی برای انجام مبادلات ارزی غیر قانونی به چشم می خورد. این بیانیه افزوده است مقامات به زیر نظر قرار دادن نقض قوانین مقررات مبادلات ارزهای خارجی یا فعالیت های پولشویی ادامه خواهند داد.
سئول پیش تر در اقدامی كه سبب تلاطم بازار و كاهش قیمت بیت كوین شد، اعلام نمود كه گزینه تعطیلی مراكز مبادلات ارزهای دیجیتالی را مد نظر قرار می دهد. مقامات بعدا تصریح كردند ممنوعیت كامل مبادلات این نوع از ارزها تنها یكی از گزینه های مد نظر است و تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است.
ارزهای دیجیتال هفته گذشته هم بعد از آن كه بازار مستقر در توكیو "كوین چك" اعلام نمود كه هكرها در یكی از بزرگ ترین سرقت های سایبری، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار به سرقت برده اند، متحمل ضربه دیگری شده بودند.1396/11/12
15:36:16
4633
5.0 / 5
تگهای مطلب: خدمات , دیجیتال , وب
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب