مدیر مخابرات تهران مطرح كرد؛

اصلاح تعرفه های مخابراتی با حذف حق اشتراک

اصلاح تعرفه های مخابراتی با حذف حق اشتراک به گزارش عصر لینک مدیرمخابرات منطقه تهران اظهار داشت: مخابرات در امتداد اصلاح تعرفه های مخابراتی، حذف حق اشتراک و دریافت هزینه ثابت حدود 26 تا 30 هزار تومان برای نگهداری شبکه را پیشنهاد داده است.به گزارش عصر لینک به نقل از مهر، سید علی ملک جعفریان امروز در نشست خبری با اشاره به پیشنهاد شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات درباب تغییر و اصلاح تعرفه های مخابراتی اظهار داشت: این پیشنهاد در خصوص دریافت هزینه نگهداری شبکه از کاربران است به این معنا که پیشنهاد شده هزینه حدود ۲۶ تا ۳۰ هزار تومان که مطابق با فرمول شورای رقابت محاسبه می شود، از کاربران دریافت شود. از طرف دیگر، کاربران تا سقف این مبلغ می توانند در شبکه داخلی مکالمه داشته باشند و مبلغ اضافه بر این در قبض مشترکان محاسبه می شود.
وی افزود: اکنون نگهداری و توسعه شبکه مخابراتی کشور نیازمند پرداخت هزینه است و از این جهت شرکت مخابرات ایران خواهان افزایش نرخ نگهداری شبکه است. علاوه بر این، در صورتیکه با دریافت حق نگهداری شبکه موافقت شود، حق اشتراک خط تلفن حذف خواهد شد.
ملک جعفریان با اعلان اینکه هزینه های مخابراتی در ۱۴ سال قبل بالانس نبوده و لزوم توسعه همگون زیرساخت ها و متعادل شدن قیمت ها احساس می شود، اظهار داشت: برای مثال شرکت برق نسبت به سال ۶۸، ۱۷۰۰ درصد افزایش تعرفه داشته و سایر شرکت های خدمات رسانی نیز باتوجه به افزایش هزینه ها، افزایش تعرفه داشته اند اما در مخابرات این افزایش صورت نگرفته است.
مدیر مخابرات منطقه تهران اظهار داشت: وزارت ارتباطات در دولت جدید قول مساعد برای حل مشکل و اصلاح تعرفه های مخابراتی داده است و امیدواریم بتوانیم با یک عدد منطقی شاهد افزایش هزینه های نگهداری شبکه باشیم.
ملک جعفریان، متوسط درآمد از هر مشترک خط ثابت در تهران را ۸۵۰۰ تومان عنوان نمود و اظهار داشت: باتوجه به هزینه بالای نگهداری هر خط در صورتیکه بدهی یک مشترک در دو دوره پرداخت نشود، خط وی قطع خواهد شد. همین طور در صورتیکه مشترکی بیش از ۸۰ هزار تومان قبض پرداخت نشده داشته باشد، ارتباط وی مطابق با سازمان تنظیم مقررات حذف می شود.
مدیر مخابرات منطقه تهران افزود: برای آنکه بتوانیم در کل شبکه مخابرات طی پنج سال آینده نوسازی انجام دهیم، نیاز به ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم.
ملک جعفریان اضافه کرد: در سال قبل مخابرات از سرقت سیم مسی و تجهیزات مخابراتی ۱۸ میلیارد تومان متضرر شده است که دراین زمینه جلساتی با نیروی انتظامی داشته ایم و یک شبکه قضایی نیز به بحث های مربوط به سرقت های مخابراتی اختصاص یافته است.
وی در مورد وجود انحصار در استفاده از امکانات مخابراتی و اعتراض شرکت های اینترنتی از در اختیار قرار نگرفتن این تجهیزات اظهار داشت: اکنون در تهران دو میلیون و ۳۰۰هزار مشترک باند پهن وجود دارد که یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک، شرکت های FCP از فضای مخابراتی ما استفاده می نمایند. مسئله انحصار به هیچ عنوان واقعی نیست بلکه مخابرات در یک فضای مشارکتی به شرکتها سرویس می دهد. اکنون انتقال پرسرعت به اپراتورهای موبایل و ارتباط سیم مسی برای شبکه هایی مانند شبکه شاد توسط مخابرات انجام می شود. همین طور تمامی پلت فرم های ویدئویی از زیرساخت های مخابراتی استفاده می نمایند.
مدیر مخابرات منطقه تهران اظهار داشت: ما مشتاق توسعه شبکه دسترسی فیبر نوری نیز هستیم تا بتوانیم اینترنت با سرعت یک گیگابیت در ثانیه به مشترکان عرضه نماییم. اکنون حدود ۸۰هزار کاربر از اینترنت روی فیبر در تهران استفاده می نمایند و به سبب این که عملیات فیبرکشی سخت بوده و شهرداری نیز مجوزهای لازم را نمی دهد، اجرای فیبرکشی با مشکلاتی روبروست اما امیدواریم با افزایش سرمایه گذاری و اصلاح تعرفه ها، بتوانیم شبکه زیرساخت شهری را نیز توسعه داده و سرویس فیبر را برای کاربران ارائه نماییم.
وی در مورد وضعیت سرویس VDSL نیز اظهار داشت: اکنون ۵۷هزار کاربر در سطح استان از اینترنت VDSL استفاده می نمایند و در صورتیکه سرمایه گذاری مناسبی در این بخش صورت گیرد، می توانیم این فناوری را به شکل جدی تری دنبال نماییم اما اکنون هزینه های رایج را نمی توانیم پاسخگو باشیم و باید به سمت نوسازی شبکه با افزایش حق نگهداری برویم.
ملک جعفریان درباره تأخیر زمان رانژه خطوط اینترنت در مراکز مخابراتی نیز اظهار داشت: در بعضی مراکز با انباشت رانژه مواجه هستیم و مشکلاتی از این بابت وجود دارد که با هماهنگی رگولاتوری امیدواریم تا طی یک سال آینده زمان رانژه در این مراکز مخابراتی به روز شود اما این مساله نیز هزینه های سنگین دارد.


منبع:

1400/08/18
11:22:34
0.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب