نخستین و تنها مرجع آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها ارائه شد

نخستین و تنها مرجع آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها ارائه شد به گزارش عصر لینک آزمایشگاه سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با صدور گواهینامه تایید صلاحیت از جانب مرکز تایید صلاحیت ایران بعنوان نخستین و تنها مرجع آزمون معیار مصرف انرژی در ماینرها ارائه شد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند مرکز پدافند غیر عامل سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت در زمینه معیار مصرف انرژی تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتالی (ماینر) از سازمان ملی استاندارد ایران (مرکز ملی تائید صلاحیت ایران)، بعنوان نخستین آزمایشگاه و تنها مرجع آزمون در کشور است که در این حوزه فعالیت می کند.
این گواهینامه نخستین گواهینامه ای است که در زمینه ی تایید استاندارد معیار مصرف انرژی تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتالی (ماینر) از جانب سازمان ملی استاندارد ایران صادر می شود و پیش از این، چنین گواهینامه ای صادر نشده و آزمایشگاهی برای تایید استاندارد مصرف انرژی ماینرها در کشور وجود نداشت.
حمیدرضا عابدی، مدیر آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف اعلام این خبر اظهار نمود: با عنایت به مصرف بالای برق و مشکلات بوجود آمده در شبکه برق کشور و با وجود واردات ۲۰ هزار بسته ماینر از مبادی رسمی و ۶۰ هزار بسته ماینر از مبادی غیر رسمی، تابحال هیچ کنترلی بر روی کیفیت این تجهیزات از نظر اندازه گیری مصرف انرژی وجود نداشت. ازاین رو آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند جهاددانشگاهی صنعتی شریف در جهت تخصص، تجربه و مسئولیت اجتماعی خود در این مورد که نیاز امروز کشور هم هست، گام نهاد و موفق شد گواهینامه تائید صلاحیت لازم را از مراجع مربوط دریافت کند.
عابدی اظهار داشت: با صدور این گواهینامه برای آزمایشگاه سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، واردکنندگان و استفاده کنندگان و دارندگان مزرعه های استخراج رمز ارز می بایستی تجهیزات خویش را پیش از راه اندازی، برای دریافت گواهینامه در زمینه معیار مصرف انرژی، به این آزمایشگاه ارسال نماید.
وی ادامه داد: آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند با بیشتر از ۱۰ سال سابقه فعالیت، بعنوان آزمایشگاهی پیشرو در زمینه آزمون تجهیزات الکترونیکی به شمار می آید و تلاش می کند با طراحی برنامه های نوگرا، نیازهای پیش رو را شناسایی و متناسب با آن، خدمات جدید و ارزشمند ای به جامعه عرضه کند.
عابدی به خدمات تخصصی این آزمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: الان با تاکید بر توانمندی متخصصانی متعهد، در زمینه های مختلف همچون آزمون تخصصی تجهیزات حفاظتی دوربین مدار بسته، معیار و اندازه گیری مصرف انرژی تجهیزات فعالیت می نماییم و آزمایشگاه "سامانه های الکترونیکی و هوشمند" در این حوزه ها فعال و در این راه، پیشگام است.
منبع:

1400/07/12
22:05:13
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب