چرا ماینرهای ساختمان بورس زودتر متوقف نشد؟

چرا ماینرهای ساختمان بورس زودتر متوقف نشد؟ سخنگوی صنعت برق کشور از کشف و ضبط ۸۲ دستگاه ماینر در ساختمان بورس اوراق بهادار تهران اطلاع داد و اظهار داشت: بمحض این که کنتور در دوره قرائت قرار می گیرد، افزایش مصرف قابل تشخیص می باشد بنابراین زمان زیادی از نصب ماینر در شرکت بورس نگذشته بود که شناسایی صورت گرفت.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روش های شناسایی استفاده از ماینر در مکان های مختلف، اظهار نمود: کنتورهای اندازه گیری یکی از ابزارهای شناسایی هستند و هم اکنون هم بیشترین کشفیات بوسیله همین کنتورهای اندازه گیری صورت گرفته است.
وی با اعلان اینکه طبق آمار ۲۷ درصد شناسایی ها مربوط به اطلاع رسانی مردم می شود، اظهار داشت: تا کنون ۲۲۰ هزار دستگاه ماینر کشف شده که عمده آنها بوسیله دستگاه های اندازه گیری و مقایسه میزان مصرف با دوره های قبل بوده است.
سخنگوی صنعت برق کشور افزود: در این میان عده ای از افراد کنتورها را دستکاری می کنند که باعث می شوند تفاوت میزان مصرف از چشم همکاران توزیع برق دور بماند و دستگاه های اندازه گیری درست عمل نکنند، البته برای این بخش هم روش هایی وجود دارد و بطور قطع شناسایی صورت می گیرد.
رجبی مشهدی با تاکید بر این که بیشترین صدمه را در این عرصه صنعت برق متحمل شده است، اشاره کرد: هیچ هماهنگی با هیچ دستگاه و سازمانی جهت استفاده از ماینر صورت نمی گیرد چونکه بیشترین صدمه و خسارت متحمل صنعت برق است و ما به هیچ عنوان با این مساله موافق نیستیم.
وی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص این که آیا این امکان وجود دارد که در شرکت های دیگر هم دستگاه های ماینر فعال باشند، اظهار داشت: بطور قطع مسئولان هر دستگاه نسبت به این مسئله پاسخگو هستند و اگر کشفی در هر سازمان و یا اداره ای صورت بگیرد، برخورد جدی صورت خواهد گرفت، بنابراین مسئول ادارات دولتی بطور قطع نظارت کافی دراین زمینه خواهند داشت و صنعت برق هم با جدیت نسبت به این مساله اقدام می کند.
برخورد جدی خواهد شد
بتازگی شرکت توزیع برق تهران بزرگ هم درباب کشف تعدادی دستگاه غیر مجاز استخراج رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام نمود: صنعت برق با این مورد هم برمبنای قوانین موجود، برخورد جدی به عمل خواهد آورد. طبق گزارش مامورین بازرسی از محل، تعداد ۸۲ دستگاه ماینرکه درلحظه بازدید این شرکت در مدار قرار نداشتند کشف و ضبط شده، گفتنی است مصارف محل موردنظر تحت بررسی است.
صنعت برق تاکید می دارد نگهداری یا اتصال دستگاه های استخراج رمزارز فاقد مجوز به هر نحو و در هر محل، غیرقانونی بوده و مسئولیت آن در موارد سازمانی بر عهده بالاترین مقام سازمان و در سایر موارد بر عهده شخص دارنده انشعاب برق است و بنابراین به مسئولان دستگاه های اجرایی و سایر متذکر می شود با دقت در رعایت موارد فوق از سوء استفاده افرد سودجو که شرایط صدمه به منافع عمومی و شبکه برق کشور را فراهم می آورند جلوگیری به عمل آورند.
همینطور از همه هموطنان خواهشمند است در صورت مشاهده مواردی از این دست و استفاده غیر مجاز از برق، نسبت به انعکاس آن بوسیله سامانه سمات به آدرس https: //www.tavanir.org.ir/samaat اقدام و از پاداش در نظرگرفته شده بهره مند شوند.
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امسال در حدود۸۰۰۰ ماینر غیر مجاز را کشف و تحویل مراجع انتظامی داده است.1400/07/12
10:02:01
0.0 / 5
238
تگهای مطلب: ابزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب