گوگل در کره جنوبی 177 میلیون دلار جریمه شد

گوگل در کره جنوبی 177 میلیون دلار جریمه شد رگولاتور ضد انحصارطلبی کره جنوبی گوگل را به علت پیشگیری از سفارشی کردن نسخه های سیستم عامل اندروید ۲۰۷ میلیارد وون (۱۷۶.۶۴ میلیون دلار) جریمه کرد که دومین جریمه صادره ضد این غول فناوری آمریکایی در کمتر از یک ماه گذشته است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی روز سه شنبه اعلام نمود شرایط همکاری گوگل با سازندگان گوشی به سوءاستفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار منجر شده و مانع رقابت در بازار سیستم عامل موبایل شده است.

گوگل در اطلاعیه ای اعلام نمود درخواست تجدیدنظر خواهد نمود. این حکم مزایای سازگاری اندروید با برنامه های دیگر را نادیده گرفته و مزایایی که مصرف کنندگان از آن برخوردار می شوند را تضعیف می کند.

این جریمه یک روز بعد از اجرایی شده اصلاحات انجام گرفته در قانون "کسب و کار مخابرات" کره جنوبی که به قانون ضد گوگل شهرت یافته است، صادر شد. تحت، قانون مذکور اپراتورهای فروشگاه برنامه مانند گوگل حق ندارند طراحان نرم افزار را ملزم کنند از سیستم پرداخت آنها استفاده کنند. این اجبار مانع از آن خواهد شد که گوگل از طراحان برای خریدهای درون برنامه ای که کاربران اندروید انجام می دهند، حق کمیسیون دریافت کند.

کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی اعلام نمود گوگل با وادار کردن سازندگان تلفن برای عمل به توافقی در مورد مجوزهای فروشگاه برنامه این شرکت، مانع رقابت شده است.

تحت توافق گوگل، سازندگان گوشی نمی توانند دستگاههای خویش را به نسخه های سفارشی شده اندروید مجهز کنند. این امر کمک کرده است گوگل موقعیت ممتاز خود در بازار سیستم عامل موبایل را تحکیم کند.

جریمه صادر شده از جانب رگولاتور کره جنوبی نهمین جریمه بزرگی است که تابحال صادر کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ الکترونیکس در سال ۲۰۱۳ ساعت هوشمندی با یک سیستم عامل سفارشی عرضه نمود اما بعد از اینکه گوگل این اقدام را نقض توافق درخلال دو شرکت دانست، به سیستم عامل متفاوتی سوئیچ کرد.

منبع:

1400/06/23
22:21:39
0.0 / 5
422
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب