سهم استخراج بیتکوین از کل مصرف برق جهان

سهم استخراج بیتکوین از کل مصرف برق جهان استخراج بیتکوین معادل حدود ۰.۵ درصد از کل مصرف انرژی جهان برق مصرف می کند و حدودا هفت برابر کل مصرف انرژی سالانه گوگل است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، قیمت بیتکوین پارسال حدودا پنج برابر افزوده شد و این رشد سریع قیمت به افزایش قابل توجه مصرف انرژی برای استخراج این رمزارز محبوب جهانی منتهی شده است. افراد بیشتری برای استخراج بیتکوین رقابت می کند و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می شود.

اندازه گیری دقیق میزان انرژی که در استخراج بیتکوین مصرف می شود، دشوار است اما تحلیل جدید نیویورک تایمز به داده های مبهوت کننده ای در اینباره دست یافته که بدین سان است:
استخراج بیتکوین سالانه حدود ۹۱ تراوات ساعت برق مصرف می کند. این میزان مصرف سالانه برق از مصرف سالانه برق فنلاند که کشوری با ۵.۵ میلیون نفر جمعیت است، بیشتر است. این میزان مصرف معادل ۰.۵ درصد از مصرف برق جهان است و نسبت به پنج سال پیش ۱۰ برابر افزوده شده است. این میزان مصرف مشابه میزان برقی است که ایالت واشنگتن سالانه مصرف می کند و بیشتر از یک سوم مصرف سالانه برق توسط شهروندان آمریکا برای سرمایش است. همینطور بیشتر از هفت برابر برقی است که فعالیت های جهانی گوگل سالانه مصرف می کنند.
با توجه به رشد چشم گیر قیمت بیتکوین در سال های اخیر، پیشبینی اینکه مصرف برق این بخش همچنان رشد کند، دشوار نیست. بیتکوین حالا حدود ۵۰ هزار دلار قیمت دارد که حدودا پنج برابر سال قبل است. در سال ۲۰۱۶ قیمت بیتکوین ۵۰۰ دلار بود.

با رقابت فزاینده، استخراج بیتکوین به صنعتی با ماشینهای تخصصی، سرورها و دیتاسنترهای عظیم نیازمند ظرفیت سرمایشی کافی برای پیشگیری از داغی بیش از اندازه دستگاهها تبدیل گشته است.

طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، فرایند استخراج بیتکوین هم پیچیده تر شده است. در سال ۲۰۱۱ یک کامپیوتر رومیزی ساده می توانست به سادگی بیتکوین را استخراج کند اما حالا ۱۳ سال زمان می برد تا یک برق خانگی معمولی بتواند یک بیتکوین را استخراج کند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، برای کسانی که بیتکوین و فضای رمزارز را دنبال می کنند، ارزیابی تأثیر محیط زیستی استخراج بیتکوین همواره دشوار بوده است. گفته می شود استخراج بیتکوین در قطعی های گسترده برق که اوایل سال جاری در ایران روی داد، نقش داشت. بیل گیتس در مارس اخطار داد بیتکوین برای محیط زیست خوب نیست و جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا مصرف انرژی بیتکوین را سرسام آور خوانده است.

منبع:

1400/06/16
23:37:50
0.0 / 5
200
تگهای مطلب: كامپیوتر , گوگل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب