بررسی برنامه های 4 وزیر پیشنهادی در کمیسیون انرژی

بررسی برنامه های 4 وزیر پیشنهادی در کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی برنامه ها و سوابق ۴ وزیر پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی در جلسه پس از ظهر این کمیسیون اطلاع داد.


مصطفی نخعی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز پس از ظهر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: در جلسه پس از ظهر کمیسیون میزبان وزرای پیشنهادی کشور، دفاع، ارتباطات و راه و شهرسازی بودیم. در جلسه با وزرای پیشنهادی کشور و دفاع هر کدام از وزرای پیشنهادی برنامه ها و اهداف خویش را توضیح دادند و سپس اعضای کمیسیون نقطه نظرات خویش را مطرح نمودند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ضرورت تعامل بیشتر با کمیسیون انرژی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حل مشکلات پرسنل نظامی و انتظامی کشور همچون نکاتی بود که در حضور وزرای پیشنهادی کشور و دفاع مورد تاکید قرار گرفت. وزیر پیشنهادی ارتباطات هم یکی از وزرای جوان و خوش فکر و متخصص است. در حضور ایشان هم بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجه منفعلانه در مقابل تکنولوژی های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین المللی، دولت هوشمند، لزوم تکمیل شبکه ملی ارتباطات که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است، ارتقای جایگاه ایران در رتبه بندی های جهانی در شاخصهای در رابطه با ارتباطات، توجه به اینترنت روستایی با عنایت به شرایط کرونایی کشور و آموزش های مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تاکید شد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات هم قول دادند حداقل ۳۰ پله رتبه ایران را در رتبه بندی های جهانی در شاخصهای در رابطه با فناوری ارتباطات ارتقا دهد. افزایش ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره های سنجش مخابراتی مدار بالا از دیگر برنامه ها ایشان بود. همینطور ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن خوب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی از دیگر مواردی بود که ایشان در برنامه خود به آن پرداختند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: به صورت کلی وزیر پیشنهادی ارتباطات برنامه ها و اهداف خوبی را عرضه کرد که مورد استقبال اعضای کمیسیون قرار گرفت. در نهایت در خدمت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بودیم. حل مشکلات راه های روستایی، راه های اصلی و مواصلاتی، لزوم توسعه خطوط ریلی، لزوم افزایش سهم حمل و نقل ریلی همچون مواردی بود که در حضور ایشان از جانب نمایندگان بر آن تاکید گردید.
وی ادامه داد: تأمین مالی پروژه ها از روش های ابتکاری و رفع تبعیض در اختصاص اعتبارات و امکانات و توجه به مناطق محروم از دیگر مواردی بود که از جانب نمایندگان بر آن تاکید گردید. همینطور توجه به راه آهن شرق کشور و اتصال چابهار به مشهد بعنوان پروژه مهم ملی مورد تاکید نمایندگان قرار گرفت.
نخعی در انتها خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی توضیحات خوب و برنامه منسجم و دقیقی را باتوجه به تجربیات قبلی که در این حوزه ها در قرارگاه خاتم الانبیا و وزارت نفت داشتند، به اعضای کمیسیون ارائه نمود. ایشان یکی از وزرای انقلابی و جهادی کابینه است. ساخت ۴ میلیون مسکن در طول ۴ سال جز اهداف و برنامه های رئیس جمهور بوده و رسالت سنگینی برای تحقق این هدف بر دوش وزیر راه و شهرسازی می باشد. برنامه های ایشان مورد استقبال اعضای کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفت.
منبع:

1400/05/26
21:13:31
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب