بدون هدایت انسان ؛

پهپادهای هوشمند در خیابان های شهر حركت می كنند

پهپادهای هوشمند در خیابان های شهر حركت می كنند عصر لینك: محققان دانشگاه ای تی اچ زوریخ با استفاده از هوش مصنوعی به پهپادها آموزش داده اند كه بدون نیاز به دخالت انسان بر فراز خیابان های شهرها پرواز كنند.به گزارش عصر لینك به نقل از انگجت، پهپادهای یادشده با استفاده از نرم افزاری به نام درو-نت یاد گرفته اند كه موانعی مانند انسان ها، تیرهای برق، خودروها و غیره را شناسایی و از برخورد با آنها جلوگیری نمایند.
شبكه عصبی خودآموز این نرم افزار به گونه ای طراحی شده كه در حین پرواز با شناسایی موانع محیطی موجود قادر به افزایش اطلاعات و دانش خود در این زمینه است. پهپادهای تعلیم دیده بر این اساس از اطلاعات كاملی در مورد خیابان های زوریخ، جاده های محلی، انواع اتومبیل ها، موتورسیكلت ها و حتی دوچرخه ها برخوردار می باشند.
آنها همینطور با دریافت ویدئوهایی از سطح شهر زوریخ اطلاعات و داده های خویش را در این زمینه به روز می كنند. داده های دریافتی توسط نرم افزار درو – نت بر اساس زاویه دید، احتمال تصادم با موانع محیطی و غیره تحلیل شده و در بین پهپادهای در حال پرواز به اشتراك گذاشته می گردد.
نرم افزار یادشده با طیف گسترده ای از پهپادها سازگاری دارد و به آنها كمك می نماید تا در آینده در محیط های بسته ای مانند منازل، پاركینگ ها و غیره بدون نیاز به كنترل و دریافت آموزش های اضافی پرواز كنند. دستیابی به این فناوری در آینده استفاده از پهپادها برای انجام عملیات امداد و نجات را تسهیل خواهد نمود.

1396/11/11
15:47:23
5.0 / 5
4783
تگهای مطلب: نرم افزار , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب