حمایت ارزی ۵ میلیون یورویی پارك فاوا از شركت های فناور حوزه ICT

حمایت ارزی ۵ میلیون یورویی پارك فاوا از شركت های فناور حوزه ICT به گزارش عصر لینک معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از حمایت ارزی از شرکت های مستقر در این پارک آگاهی داد و اظهار داشت: در قالب این حمایت تا سقف 5 میلیون یورو برای تامین منابع ارزی پروژه های شرکت های مستقر در این پارک پرداخت خواهد شد.


دکتر احسان چیت ساز در گفت و گو با ایسنا، یکی از چالش های شرکت های فناور حوزه فناوری اطلاعات را تامین سرمایه دانست و اضافه کرد: ما بوسیله مشارکت با صندوق های پژوهش و فناوری و ایجاد کردن اهرم های مالی توانستیم منابع مناسبی را در اختیار شرکتها قرار دهیم.
وی با اعلان اینکه این منابع مالی تحت عناوین خدمات به شرکتها اعطا می شود، اظهار نمود: یکی از این خدمات، وام کارگشایی است. شرکتها از زمان ارائه تقاضای دریافت تسهیلات در مدت زمان ۴۸ ساعت می توانند مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان با بهره ۱۴ درصد دریافت نمایند.
چیت ساز اعطای گرنت خوشه سازی به شرکتها را از دیگر حمایت های این پارک از شرکت های فناوری مستقر در آن دانست و اشاره کرد: این تسهیلات به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای هر پروژه خوشه سازی در نظر گرفته شده است.
معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از اعطای گرنت توسعه فناوری به شرکتها آگاهی داد و تصریح کرد: این تسهیلات توسط پارک فناوری فاوا برای توسعه فناوری در شرکت های حوزه ICT و شبکه "تاد" (شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال) ارائه می شود و شرکتها می توانند از این گرنت بهره مند شوند.
بگفته وی "تاد" شبکه ای از پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شتابدهنده های دارای مجوز رسمی کشور است که برای ارتقای سطح فعالیت ها در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصاد دیجیتال با پارک فاوا همکاری می کنند. این شبکه، در راس اهداف و ماموریت خود، به دنبال ایجاد زنجیره ای هم افزا و تواناساز میان اعضای خود در سراسر کشور است و نیل به این هدف مهم را بوسیله شبکه سازی گسترده و اجرای برنامه های ترویجی-حمایتی دنبال می کند.
وی افزود: علاوه بر اینها، یکسری تسهیلات در قالب "گرنت تامین مالی جمعی ریالی و ارزی" به شرکتها ارائه می شوند و شرکتها می توانند تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از منابع ریالی برای طرح های خود بهره مند شوند، ضمن آنکه در قالب گرنت تامین مالی جمعی ارزی تا سقف ۵ میلیون یورو برای تامین منابع ارزی پروژه های شرکت های مستقر در این پارک پرداخت خواهد شد.
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران اشاره کرد: همین طور مجموعه تسهیلات برای معرفی محصولات به بازار در نظر گرفته شده است که بوسیله گرنت مشارکتی با سازمان صدا و سیما در اختیار شرکت های عضو پارک فناوری اطلاعات و عضو شبکه تاد قرار می گیرد.
منبع:

1400/05/07
21:24:49
0.0 / 5
408
تگهای مطلب: اقتصاد , خدمات , دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب