مقتدایی خطاب به وزیر ارتباطات:

چرا در محاسبه ترافیك بین الملل كاربران تلگرام از ملت پول اضافی گرفتید؟

چرا در محاسبه ترافیك بین الملل كاربران تلگرام از ملت پول اضافی گرفتید؟ به گزارش عصر لینک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: نه فقط وزارت ارتباطات از حقوق ملت در مقابل بدعهدی تلگرام دفاع نکرده، بلکه در محاسبه ترافیک بین الملل کاربران شبکه اجتماعی تلگرام پول اضافی از مردم گرفته است.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، عباس مقتدایی در جلسه علنی بامداد امروز(دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در سوال خود از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباب علت عدم تشریح و شفاف سازی مفاد قرارداد با تلگرام و چرایی محاسبه ترافیک بین الملل برای کاربران این شبکه اجتماعی با وجود استقرار CDN های تلگرام در کشور بیان کرد: آقای وزیر شما قسمتی از سوال من را تحریف کردید، چرا تلگرام به تعهدات خود عمل نکرد اما شما در کسوت وزیر ایران بجای برخورد قانونی با این مجموعه از آن حمایت کردید. شما اطلاعات کاربران ایرانی را در اختیار زیرمجموعه خارجی قرار دادید در صورتیکه مردم به شما و وزارتخانه اعتماد کرده بودند. بجای پشتیبانی از آنها باید از ملت ایران حمایت می کردید. چرا حریم شخصی شهروندان ایرانی را حفظ نکردید؟ چرا تا به امروز شفاف سازی نکردید و لاپوشانی کردید؟. علاوه بر این پول های اضافه بر سازمان نیز از مردم گرفتید.
ایشان سپس اظهار نمود: همان طوری که امام علی (ع) تاکید داشتند مسئولی که مسئولت برعهده می گیرد نباید بعنوان گرگی به جان جامعه بیفتد. وزیر جمهوری اسلامی باید نسبت به مردم محبت داشته باشد. شما دست در جیب مردم کردید حالا از وجدان شما می خواهم تا در پیشگاه ملت واقعیت را بگویید و از مردم عذرخواهی کنید و دارایی آنها را برگردانید.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تعدادی از ارقامی را که شما گفتید بنده همین الان چک کردم و غلط بود. در شورای عالی فضای مجازی درخواست نمودند که قسمتی از CDN های تلگرام به داخل منتقل شود و مجوز را از این شورا گرفتند و CDN ها به داخل منتقل شد، ولی شما به وظیفه قانونی خود عمل نکردید و بجای محاسبه ۵۰ درصد ترافیک بین الملل برای کاربران این شبکه ۱۰۰ درصد با مردم محاسبه کردید. کوتاهی کاری شما کاملا مشخص است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه اشاره کرد: اگر وزیری جایی کوتاهی کند مجلس یازدهم با آن برخورد می کند. بنده برای رعایت اخلاق در ماه پنجم سال قبل تذکر کتبی دادم اما پاسخی نگرفتم. در ماه هفتم نامه نوشتم اما باز پاسخی نگرفتم. به مرکز تحقیقات نامه زدم که آنها جویا شوند اما گفتند که وزارتخانه پاسخگو نیست.
مقتدایی در آخر اشاره کرد: حالا از شما می خواهم که در محضر ملت پاسخگو باشید. بنده با نظرات کارشناسی به این نتیجه رسیدم که حداقل هزاران میلیارد تومان از جیب مردم پول گرفته شده است. آقای رییس جمهور، وزیر شما پاسخگو نیست اموال و دارایی مردم به نابودی کشیده شد اما پاسخی ندادید. امروز فرهنگیان، دانشگاهیان و آحاد ملت از اقداماتی که باید انجام می شد اما صورت نگرفته است گلایه مند هستند. آقای وزیر شما در تلگرام پول اضافی از مردم گرفته اید و حقوق ملت را زیرپا گذاشتید از مردم باید عذرخواهی کنید. بنده از توضیحات شما قانع نشده و سوال را به رای می گذارم.
منبع:

1400/04/30
22:58:04
0.0 / 5
562
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب