كلاهبرداری بی سابقه سایبری از طرح نجات بایدن

كلاهبرداری بی سابقه سایبری از طرح نجات بایدن جنایتکاران آنلاین با سوءاستفاده از طرح بایدن برای پرداخت کمک هزینه به خانواده های آمریکایی دهها سایت قلابی ثبت نام برای دریافت پول به وجود آورده اند.به گزارش عصر لینک به نقل از زد دی نت، دولت بایدن یک طرح نجات ۱.۹ تریلیون دلاری را به تصویب رسانده که هدف از اجرای آن احیای اقتصاد آمریکاست. بررسی های مؤسسه امنیتی دومین تولز نشان میدهد بااینکه پرداخت های مرحله اول این طرح به خانوارهای دارای کودک توسط سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا بصورت خودکار و بدون نیاز به ثبت نام در هیچ سایتی صورت می گیرد، اما جانیان آنلاین با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم وب سایت هایی را راه اندازی کرده و افراد را به ثبت اطلاعات خصوصی خود در آنها ترغیب می کنند.
در این سایت ها ادعا شده درج اطلاعات شخصی برای دریافت کمک هزینه های دولتی لازم است و سعی شده ظاهر آنها شباهت زیادی به سایت های دولت فدرال ایالات متحده داشته باشد.
دامین تولز اعلام نموده که بررسی تعدادی از این سایت ها نشان دهنده پیوند آنها با یک شرکت توسعه خدمات وب در نیجریه به نام گلدن ویوز اینوویشنز است. در این سایت های قلابی به دقت طراحی شده، جزییات پرداخت های دولت بایدن با دقت توضیح داده شده و از کاربران برای ثبت درخواست دعوت شده است. کاربران باید اطلاعاتی مانند نام، آدرس، شماره های تامین اجتماعی، عکس گواهینامه رانندگی و حتی نام کامل مادر خودرا در این سایت های کلاهبردار ثبت کنند.

1400/04/29
22:38:53
0.0 / 5
528
تگهای مطلب: آنلاین , اقتصاد , خدمات , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب