ارسال پیام در واتساپ بدون استفاده از گوشی!

ارسال پیام در واتساپ بدون استفاده از گوشی! سرویس پیامرسان واتساپ درحال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می دهد بدون استفاده از گوشی خود پیام ارسال و دریافت نمایند.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، هم اکنون حساب کاربری واتساپ کاربر به گوشی وصل می شود و اپلیکیشنهای دسکتاپ و وب واتساپ برای دریافت و ارسال پیام باید به اپلیکیشن موبایل وصل بمانند. اما قابلیت جدید به کاربران امکان می دهد حتی اگر گوشی شان خاموش شد، همچنان قادر به دریافت و ارسال پیام باشند.

واتس اپ اعلام نموده که این برنامه مسنجر می تواند در حداکثر چهار دستگاه دیگر مانند کامپیوتر شخصی و تبلت همزمان مورد استفاده قرار گیرد. این توانایی در ابتدا و در مرحله آزمایشی بتا برای گروه کوچکی از کاربران عرضه خواهد شد و واتساپ می خواهد عملکردش را بهبود بخشیده و قبل از فعال کردن آن برای همه کاربران، قابلیتهایی را اضافه کند.

این پیامرسان اعلام نموده که قابلیت رمزنگاری سر به سر تحت سیستم جدید همچنان عمل می کند.

چند برنامه مسنجر دیگر مانند سیگنال چنین قابلیتی دارند و برای ایجاد حساب در آنها باید از گوشی استفاده گردد اما برای مبادله پیام چنین الزامی وجود ندارد.

اما کاربران واتساپ که دو میلیارد نفر گزارش شده اند، مدتهاست خواهان چنین قابلیتی هستند.

در یک پست وبلاگ، مهندسان فیسبوک – شرکت مادر واتساپ – اعلام نمودند که این تغییر مستلزم بازنگری طراحی نرم افزاری واتساپ است. برای اینکه نسخه فعلی از یک اپلیکیشن تلفن هوشمند بعنوان دستگاه اصلی استفاده می نماید و تلفن منبع واقعی برای همه دیتای کاربر و تنها دستگاهی است که می تواند پیامهای رمزنگاری شده را از کاربری به کاربر دیگر ارسال نماید.

واتس اپ وب و اپلیکیشنهای غیرموبایلی واتساپ در حقیقت آیینه اتفاقاتی هستند که در گوشی روی می دهد. اما این سیستم معایبی برای کاربران آن دارد که شامل قطع مکرر اتصال به اینترنت اپلیکیشن وب است. همین طور تنها یک اپلیکیشن دیگر می تواند همزمان فعال باشد بدین سان فعال کردن همان حساب واتساپ در دستگاه دیگر موجب قطع پنجره وب واتساپ خواهد شد.

شرکت واتساپ اعلام نمود معماری چند دستگاهی جدید واتساپ موانع مذکور را رفع می کند و دیگر نیازی به تلفن هوشمند بعنوان منبع اصلی اپلیکیشن نخواهد بود و همچنان کاربران می توانند به ارسال مطمئن پیامهای همگام سازی شده در دستگاههای متعددشان ادامه دهند.

در سطح فنی، این راه حل به هر دستگاه کلید هویت خودش را می دهد و واتساپ سابقه کلیدهایی که به یک حساب کاربری تعلق دارند را حفظ می نماید. این به مفهوم آنست که نیازی به ذخیره پیامها در سرور خود و برانگیختن احتمالی نگرانیهای حریم خصوصی ندارد.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، اما جک مور، متخصص امنیتی در شرکت آنتی ویروس Eset در این زمینه اظهار داشت: هر اندازه که امنیت قوی باشد اما دریافت و ارسال پیام بصورت همزمان در چندین دستگاه ممکنست مایه نگرانی باشد برای اینکه همیشه عوامل خرابکاری وجود دارند که به دنبال راهی برای نفوذ می گردند.


1400/04/27
11:41:12
0.0 / 5
651
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب