مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل خبر داد؛

بهره مندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت

بهره مندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت به گزارش عصر لینک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اظهار داشت: تا آخر سال جاری تمام ساکنان روستاهای بالای ۲۰ خانوار از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در استان اردبیل بهره مند می شوند.بهروز رزمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: هم اکنون با نصب دکل و ایستگاه های بی. تی. اس در مناطق مختلف استان توسعه تلفن همراه و اینترنت در مناطق روستایی بالای ۲۰ خانوار در مناطق مختلف استان اردبیل در اولویت جدی قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در چارچوب برنامه ششم توسعه مقرر است این زیرساخت ها در مناطق روستایی بالای ۲۰ خانوار فراهم آید که در استان تنها ۱۴۰ روستا از این امکان بی بهره هستند که تلاش می نماییم زیرساخت های لازم را مهیا نماییم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اظهار داشت: بیشترین روستاها در ارتباط با شهرستان مرزی بیله سوار است که مقرر شد با پشتیبانی نماینده مردم این شهرستان در مجلس و تأمین اعتبار از راه وزارت خانه ۱۸ روستای باقی مانده در این شهرستان از زیرساخت های تلفن همراه و اینترنت پرسرعت استفاده کنند.
رزمی به نصب ۴۴ سایت بی. تی. اس برای حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه در مناطق روستایی استان اشاره نمود و اضافه کرد: با نصب این سایت های تلفن همراه امیدواریم در استان دغدغه ای از لحاظ پوشش تلفن همراه نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: در این شهرستان در کنار روستاها مقرر است در محل نصب دکل نفتی هم برای بهره مندی کادر تخصصی و کارشناسان زمینه برخورداری از اینترنت پرسرعت فراهم آید تا امر حفاری و اکتشاف نفت در این منطقه با مطلوبیت به انجام برسد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: سعی کردیم تا با تأمین زیرساخت های لازم بخصوص اتصال مدارس شهری و روستایی به شبکه ملی برای سال تحصیلی پیش رو دغدغه ای از بابت تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی و شبکه شاد به وجود نیاید.


منبع:

1400/04/26
09:13:19
0.0 / 5
687
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب