به دلیل انتقاد از آمازون؛

درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نكند!

درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نكند! به گزارش عصر لینک شرکت آمازون به صورت رسمی از کمیسیون فدرال تجارت آمریکا درخواست کرده که لینا خان رئیس این کمیسیون از تحقیقات در مورد انحصارطلبی این شرکت کنار گذاشته شود.به گزارش عصر لینک به نقل از انگجت، بر مبنای درخواست ۲۵ صفحه ای این شرکت، لینا خان در مورد حقایق و مسائل حقوقی در ارتباط با این پرونده قضائی پیش داوری داشته و به همین علت نباید در تحقیقاتی که آمازون مبحث و متهم آن است، مشارکت داشته باشد.
این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، لینا خان را بعنوان رئیس کمیسیون مذکور منصوب کرده و طرح چنین درخواستی باعث حیرت ناظران و تحلیل گران شده است.
لینا خان از منتقدان همیشگی شرکتهای بزرگ فناوری در آمریکا مانند آمازون بوده و همیشه آنها را به انحصارطلبی تجاری و کوشش برای کنار زدن رقبای کوچک تر و حذف آنها از بازار متهم کرده است.
لینا خان در سال ۲۰۱۷ مقاله ای در ژورنال حقوقی دانشگاه ییل منتشر نموده و تصریح کرده بود قوانین و سیاست های آمریکا هیچگاه به اندازه کافی برای مسئول نگهداشتن شرکت هایی مانند آمازون کافی نبوده است.
آمازون با استناد به همین مقاله و مقالات و اظهارات دیگر لینا خان مدعی شده که با عنایت به اصرار وی در خصوص نقض قوانین ضد انحصار توسط آمازون، یک ناظر منطقی نتیجه می گیرد که او دیگر نمی تواند با ذهنی باز و آزاد به دفاعیات آمازون گوش دهد.
لیناخان سابقه همکاری ۱۶ ماهه با کمیته فرعی ضد انحصار وابسته به کمیته قضائی کنگره آمریکا را دارد که در مورد عملکرد آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل تحقیق می کردند.
تحقیقات ضد انحصار از آمازون وقتی وارد مرحله تازه ای شد که این شرکت از برنامه خود برای خرید استودیوی فیلم سازی متروگلدن میر به قیمت ۸.۴۵ میلیارد دلار اطلاع داد.

1400/04/11
15:56:26
0.0 / 5
601
تگهای مطلب: حقوق , فناوری , گوگل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب