انجام نخستین آزمون زیرمداری سامانه انتقال مداری

انجام نخستین آزمون زیرمداری سامانه انتقال مداری به گزارش عصر لینک نخستین آزمون کیفی زیرمداری سامانه انتقال مداری، توسط پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با موفقیت به انجام رسید و صحه گذاری شد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، دکتر رحیم احسانی، رئیس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران با بیان خبر فوق اظهار داشت: با عنایت به مأموریت بلوک انتقال مداری سامان ۱ در خصوص افزایش ارتفاع ماهواره های فضایی؛ زیرسیستم های مختلفی همچون موتورهای آرش برای رسیدن به این هدف توسعه یافته است. در همین راستا، پس از انجام آزمون های موفق کیفی زیرسیستم ها، این زیرسیستم ها باید در محیط عملیاتی و در وضعیت تجمیع یافته مورد آزمون قرار گیرند تا اطمینان لازم برای موفقیت مأموریت های انتقال مداری حاصل شود. ازاین رو، آزمون های زیرمداری برای کسب اطمینان از این امر تعریف شد.

وی ادامه داد: نخستین آزمونی که با هدف کسب اطمینان از عملکرد سامانه انتقال مداری در فاز موتور روشن تعریف شده است، با موفقیت انجام شد و بر مبنای نتایج این آزمون، از پایداری وضعیت سامانه در کل مسیر انتقال، اطمینان حاصل شد.

رئیس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی در ادامه خاطرنشان کرد: در جریان این آزمون فرایند پرتاب سامانه، اسپین، روشن شدن موتور اصلی و روشن شدن موتورهای دی اسپین مورد آزمایش و صحت سنجی قرار گرفت.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، او در آخر از آزمون زیرمداری دوم که در برنامه آتی قرار دارد، اطلاع داد و تشریح کرد: مابقی فازهای عملکرد سامانه انتقال در مدار شامل ارتباط گیری، تعیین و کنترل وضعیت، جدایش و... بزودی مورد آزمون قرار خواهند گرفت. بعد از اتمام و انجام موفق این آزمون های زیرمداری، از عملکرد سامانه بلوک انتقال مداری سامان به منظور انجام مأموریت اصلی خود در خصوص انتقال ماهواره از ارتفاعات پایین به مدارهای بالاتر GEO، بین سیاره ای و... اطمینان حاصل خواهد شد.1400/04/07
13:32:01
0.0 / 5
237
تگهای مطلب: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب