جزئیات مسابقه چالش های حوزه فناوری اطلاعات

جزئیات مسابقه چالش های حوزه فناوری اطلاعات به گزارش عصر لینک ششمین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات (ICT Challenge ۶) در تاریخ ۲۴ و ۲۵ تیر ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، ششمین دوره مسابقات ICT Challenge به همت گروه Sharif ICT و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی Java،.Net، Python، Node.js، Go Lang، PHP به صورت مجازی و آنلاین برگزار می گردد.
ثبت نام در مسابقات شروع شده و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد داشت. جهت ثبت نام در مسابقات کلیک کنید
این مسابقات تحت قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می گردند و شرکت کنندگان در این مسابقات جهت اشتغال به شرکتهای فعال این حوزه معرفی خواهند شد.
این رویداد با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی پر کاربرد و پر طرفدار طراحی شده و کلیه تیم ها و استارت آپ های فعال در این عرصه می توانند بدون هیچ محدودیتی در این مسابقات شرکت نمایند.
این مسابقات شامل دو مرحله است و طی دو روز به صورت مجازی برگزار می گردد و ثبت نام در این مسابقات در چارچوب تیم های دو الی چهار نفره و به صورت مجانی انجام می شود.
این مسابقات طی دو مرحله برگزار می شود؛ در مرحله اول (روز اول) مهارت حل مساله تیم ها مورد سنجش قرار می گیرد. بدین صورت که شرکت کنندگان در ابتدای مسابقه با ورود به پروفایل کاربری خود در سامانه مسابقات حدود ۸ الی ۱۲ سوال را که از چالش های واقعی در حوزه برنامه نویسی است و توسط کمیته ارتباط با صنعت رویداد طراحی شده است، دریافت خواهند کرد.
سپس شرکت کنندگان تا ساعت ۱۰: ۰۰ بامداد روز دوم مسابقات فرصت دارند تا چالش های مطرح شده را حل کرده و پاسخ را در سامانه مسابقات بارگذاری کنند.
در کل این مدت تیم داوری و تیم منتورها به صورت کامل در کنار شرکت کنندگان هستند و به سوالات آنها پاسخ خواهند داد.
روند امتیازگیری در مرحله اول و راهیابی به مرحله دوم
مسابقات با تمرکز بر زبان های برنامه نویسی مختلف اجرا می شود. ازاین رو سوالات در زبان های برنامه نویسی مختلف متفاوت می باشد. یعنی اگر تیمی زبان برنامه نویسی جاوا را برگزیده باشد، سوالات متفاوتی نسبت به تیمی که زبان برنامه نویسی پایتون را برگزیده، دریافت خواهد نمود.
هر چالش یک امتیاز مشخص داشته و تیم ها با حل چالش ها امتیاز مربوطه را دریافت می کنند.
هر تیم می تواند یکی یا کلیه زبان های برنامه نویسی را انتخاب و با حل چالش ها، امتیازات بیشتری را دریافت کند.
در نهایت ۱۰ تیمی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند، به مرحله دوم رویداد راه پیدا می کنند.
در مرحله دوم (روز دوم) خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت.
در روز دوم مسابقات تیم هایی که بیشترین امتیاز را دریافت نمودند، توسط کمیته داوری رویداد معرفی خواهند شد.
تیم های برتر می بایست طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، جهت عرضه در جلسه پرسش و پاسخ آماده شوند.
بدین صورت به هر تیم حدود ۱۵ دقیقه وقت داده می شود تا با طراحان چالش ها به بحث و گفتگو بنشینند.
لازم به ذکر است تیم داوری شامل اساتید دانشگاه و افراد متخصص فنی شرکتهای سرمایه گذار فعال در این عرصه هستند.
تمام این مراحل به صورت مجازی و آنلاین اجرا خواهد شد و تمامی شرکت کنندگان می توانند به صورت مستقیم این مراحل را مشاهده کنند.
با عنایت به نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره عرضه حضوری در مرحله دوم تیم های برتر مشخص خواهند شد و جوایز نقدی خویش را دریافت خواهند کرد.
به نقلاز دبیرخانه مسابقات، علاقه مندان به حضور در مسابقات تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ مهلت دارند تا با رفتن به وب سایت رسمی رویداد به آدرس http: //ictchallenge.sharif.ir جهت ثبت نام در مسابقات اقدام نمایند. همینطور می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه مسابقات به شماره ۵-۰۲۱۶۶۰۲۸۹۶۳ تماس بگیرند.1400/03/31
10:09:25
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب